مرکز فعالیت داعش “افغانستان” در خاک پاکستان است

0

خبرگزاری میزان – معاون وزیر دفاع روسیه ضمن ابراز نگرانی از تهدیدهای امنیتی در مرزهای جنوبی این کشور تاکید کرد که روابط گروه تروریستی داعش افغانستان با دیگر گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان تنظیم می‌شود.

مرکز فعالیت داعش به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از رادیو آزادی، «آنتونی آنتونوف» معاون وزیر دفاع روسیه در نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) در کوالالامپور اعلام کرد: مسکو از وضعیت نامناسب امنیتی در شمال افغانستان به ویژه در مناطق مرزی با تاجیکستان و ترکمنستان نگران است.
 
وی افزود: بررسی‌های روسیه نشان می‌دهد که گروه تروریستی داعش در بیش از 20 ولایت افغانستان حضور دارد و مسکو از تمرکز این گروه تروریستی در شمال این کشور نگران است.
 
معاون وزیر دفاع روسیه تأکید کرد: گروه تروریستی داعش افغانستان در خاک پاکستان نیرو استخدام می‌کند و از همین کشور با دیگر گروه‌های تروریستی در ارتباط است.
 
در ادامه وی اذعان داشت: با توجه به خطراتی که مرزهای جنوبی روسیه را تهدید می‌کند، مسکو آماده هر نوع همکاری با افغانستان است.
 
آنتونوف خاطرنشان کرد: بیش از 25 هزار شبه نظامی به داعش پیوسته‌اند که از این میان تعدادی هم از کشورهای حاشیه اقیانوس آرام و روسیه به استخدام این گروه تروریستی درآمده‌اند.
 
روز گذشته «الکساندر مانتیتسکی» سفیر روسیه در کابل با اشاره به افزایش ناامنی‌ها در افغانستان به خبرنگاران گفت که نظامیان آمریکایی و نیروهای ناتو برای ثبات افغانستان کاری از پیش نبرده‌اند.
 
وی افزود: روسیه آماده است که صادقانه برای افغانستان کمک نظامی فراهم کند.
 
مانتیتسکی خاطرنشان کرد که درسال‌های 2010 تا 2012 کمک‌های نظامی به افغانستان صورت گرفته است و در پی درخواست جدید مقامات کابل این کمک‌ها در آینده نیز ادامه خواهد یافت.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید