مرگ ناگهانی مصرف کنندگان داروهای انرژی زا

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، دکتر مسعود اسلامی نسبت به افزایش مصرف داروهای
انرژی زا در بین جوانان هشدار داد و گفت: مصرف داروهای انرژی زا به بهانه
افزایش انرژی و تقویت ماهیچه ها در بین جوانان افزایش یافته که مصرف این
مواد عوارض فراوانی برای سلامت قلب به همراه دارد.

 وی افزود: متاسفانه برخی دانشجویان در شب های امتحان برای
بیدار ماندن و درس خواندن از داروهای انرژی زا استفاده می کنند که موجب
ایست قلبی، سکته قلبی و در نهایت مرگ قلبی می شود.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران، عنوان کرد: برخی داروهای انرژی زا تحت
عنوان داروهای «آنابولیک» در باشگاه ها برای دوپینگ مورد استفاده قرار می
گیرند که این داروها موجب تخریب عضله قلب، نارسایی قلبی، نامنظمی شدید قلبی
و ایست قلبی می شود.

اسلامی، آمفتامین را دسته دیگری از داروهای تهدید کننده سلامت قلب دانست و
اظهار کرد: قرص های آمفتامین، شیشه، ایکس و… نیز عوارض شدید قلبی به
همراه دارد.

وی نسبت به داروهای گیاهی که برای کاهش وزن شدید در ماهواره تبلیغ می شود،
هشدار داد و گفت: توصیه می شود افراد به هیچ عنوان این دسته از مواد
تبلیغی را مورد استفاده قرار ندهند زیرا این دسته از مواد ترکیبات مشخصی
ندارند و می تواند موجب مرگ ناگهانی شود.

سمپوزیوم یک روزه نکات مهم در درمان هیپرتانسیون شریانی و مشاوره های قلب و عروق ۳۰ بهمن در هتل پارسیان اوین برگزار می شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری
میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً
به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید