مرگ های مضحکی که عکس های سلفی در سال 2015 باعث آن ها شده اند!

0

مرگ های مضحکی که عکس های سلفی در سال 2015 باعث آن ها شده اند!

قصه از جایی شروع شد که یک عکاس آمریکایی پیشرو در زمینه ی عکاسی در سال 1839 اولین عکس سلفی تاریخ بشریت را ثبت کرد.بدون شک این عکاس در آن زمان به فکرش خطور نمیکرده است که این روش عکاسی روزی باعث مرگ های وحشتناک و همچنین احمقانه ای شود اما با پیشرفت دنیای گوشی های هوشمند و دوربین های جلویی با کیفیت و کمی جوگیری و حس خود شیفتگی بشریت این اتفاق امروزه افتاده است و در ادامه خواهیم دید که این عکاسی چه تعداد کشته در سال گذشته به چه شیوه هایی به جای گذاشته است.همراه ما باشید.

 

امروزه محبوبیت عکاسی سلفی به حدی زیاد شده است که از نرمال ترین تا منحصر به فرد ترین مردم روی کره ی زمین و حتی شخصیت های سیاسی بسیار مهم دست کم یک بار این عکاسی را تجربه کرده اند.از آمار شبکه های اجتماعی نیز میتوان به این مسئله پی برد به طوری که در اپلیکیشن اینستاگرام تاکنون بیش از 53 میلیون عکس با هشتگ #سلفی به اشتراک گذاشته شده است.کلمه ی سلفی بیش از 368 هزار مرتبه در شبکه ی اجتماعی فیسبوک در طول یک هفته در ماه اکتبر سال 2013 نامبرده شده است و همچنین در همین مدت زمان 150 هزار عکس با هشتگ #سلفی در توئیتر توئیت شده اند.این قسمتی از آمار فوق العاده ی این نوع عکاسی در سال های اخیر بوده است و روند رو به رشد چشمگیری را دنبال میکند.

اما در این میان برخی از مردم برای خاص شدن عکس سلفی خود دست به کارهای بسیار خطرناک و حتی احقانه نیز زده اند که باعث تلفات و صدمات جدی شده اند.به طور مثال اولین سلفی که باعث مرگ شد بر میگردد به سال 2014 که یک جوان 21 ساله ی اسپانیایی اقدام به عکس گرفتن از خود در بالای یک قطار کرد و با برق گرفتگی مواجه شد و جان خود را از دست داد. با نگاهی به سن و سال کسانی که جان خود را توسط عکاسی سلفی از دست داده اند متوجه شدیم که سن اکثر این افراد بین 15 تا 20 سال بوده است که نشان میدهد ناپختگی و هیجان زیاد عامل اصلی این اتفاقات بوده اند.البته این نوع عکاسی فقط در سیاره ی ما اتفاق نیفتاده است و به لطف آقای Buzz Aldrin در سال 1966 تصویری سلفی در راهپیمایی فضایی نیز ثبت شده است که اولین سلفی فضایی به شمار میرود.در ادامه میخواهیم مرگ های مضحکی که سال 2015 توسط عکاسی سلفی به خود گرفته است نگاهی بیاندازیم.

طبق گزارشات آقای  Zachary Crocket ، محققی که در این زمینه فعالیت و تحقیق میکنند ،گزارش شده است که در سال2015 چیز های کمی بودند که از عکاسی سلفی کم خطر تر بوده اند.  به طور مثال امسال فقط 12 نفر در راه صعود به قله ی اورست کشته شده اند و همچنین 12 نفر بر اثر فوتبال آمریکایی جان خود را از دست داده اند.8 نفر بر اثر حمله ی کوسه کشته شده اند و 2 نفر نیز بر اتفاقات صنعتی مرده اند.ورزش اسکیت برد نیز در سال گذشته 28 نفر را به کام مرگ کشانده است که البته بعضی از آن ها بی ربط به عکس سلفی نیز نبوده اند!

همان طور که در نمودار ها مشاهده میکنید بیشترین شیوه ای که جان عکاسان سلفی را گرفته است سقوط از ارتفاع بوده است و بعد از آن هم غرق شدگی نیز بیشترین کشته از نوع سلفی را به جای گذاشته اند.8 نفر نیز با برخورد به قطار هنگام گرفتن سلفی جان خود را از دست داده اند. اما تعداد کمی نیز بر اثر سانحه های عجیبی همچون تیراندازی هنگام سلفی و انفجار نارنجک کشته شده اند!

اما نگاهی بیاندازیم به کشورهایی که بیشترین کشته ی عکاسی سلفی را در طول سال داشته اند.کشور هند با 19 کشته صدر جدول را تصاحب کرده است و پس از آن روسیه با 7 و ایالات متحده امیرکا نیز  با 5 کشته به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستاده اند.

بشر روز به روز اثبات کرده است که از بهترین فناوری هم میتوان به بدترین شکل استفاده کرد و عکاسی سلفی نیز اثباتی دیگر در این زمینه است.آمار های ثبت شده برای سک عکس واقعا تکان دهنده بود. اما متاسفانه برخی افراد برای جلب توجه دیگران و دریافت لایک های بیشتر در شبکه های اجتماعی دست به هر کار خطرناکی میزنند و جان خود و دیگران را به خطر میاندازند.در آخر پیشنهاد میکنیم از رفتارهای مخاطره آمیز هنگام عکاسی از خود جدا خودداری فرمائید زیرا هیچ چیز در دنیا ارزش یک لحظه سلامتی را ندارد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید