مرگ 515 “پاکستانی” در حادثه منا، دروغ دولت پاکستان را اثبات کرد

0

خبرگزای میزان – عربستان با انتشار فهرست 187 صفحه‌ای از جان باختگان حادثه منا، مرگ 515 پاکستانی را در حالی تایید کرده است که وزیر مذهبی دولت اسلام‌آباد بر جان باختن 205 نفری از حجاج کشورش تایید می‌کرد.

مرگ 515 به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از”اردو پوینت”، وزارت بهداشت عربستان فهرست 187 صفحه‌ای حجاج جان باخته در حادثه منا را منتشر کرد که نام‌های 515 پاکستانی در آن ثبت شده است.
 
بر اساس گزارش وزارت بهداشت عربستان، دستکم 7477 نفر در حادثه منا جان باخته‌اند.
 
بر اساس این فهرست حجاج بیش از 60 کشور مسلمان در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند که حجاج کشورهای پاکستان، ایران، مصر، هند، اندونزی و نیجریه بیشترین تلفات را داشته‌اند.
 
وزارت بهداشت عربستان 1507 نفر را بدون هویت معرفی کرده است.
 
روزنامه پاکستانی اردو پوینت نوشت که گزارش وزارت بهداشت عربستان دروغ دولت در مورد آمار جان باختگان و ناکامی وزارت امور مذهبی پاکستان در حادثه منا را به اثبات رسانده است.
 
دولت اسلام‌آباد در حالی در فراهم کردن اطلاعات دقیق در مورد حادثه منا ناکام مانده است که «نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان «اسحاق دار» وزیر خزانه‌داری این کشور را نیز برای چنین کاری به عربستان فرستاده بود.
 
روزنامه پاکستانی نوشت: مقامات ریاض به وزیر خزانه‌داری پاکستان نیز اجازه ورود به بیمارستان‌های این کشور را نداده بود.
 
مقامات ریاض همچنین آمار دقیق نیز به وزیر خزانه‌داری پاکستان ارائه نکرده است.
 
این در حالی است که «سردار محمد یوسف» وزیر امور مذهبی پاکستان هفته گذشته در گفت‌وگو با مقامات کمیته پارلمانی در امور مذهبی این کشور در اسلام‌آباد گفت: همچنان 7 حاجی پاکستانی مفقود هستند و هیچ اطلاعی در مورد آن‌ها در دست نیست.
 
وزیر امور مذهبی پاکستان اظهار داشت: 102 تبعه پاکستانی در حادثه منا، 6 نفر در حادثه سقوط جرثقیل و 97 حاجی دیگر نیز به دلیل مرگ طبیعی در اعمال حج امسال در عربستان کشته شدند.
مرگ 515

 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید