مسئولان باید به گفته های خود اهتمام ورزند

0

وزیر بهداشت گفت: مسئولان باید برای اینکه گفته هایشان روی مردم تاثیر گذار باشد به گفته های خود اهتمام ورزند.

در همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی که صبح امروز (جمعه) همزمان با سومین روز از هفته سلامت در باغ ملی  تهران برگزار شد. در حاشیه این مراسم سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  درخصوص هدف از برگزاری همایش پیاده روی گفت: مسئولان باید به آنچه بیان می کنند، اهتمام داشته باشند؛ بنابراین ما برای تشویق مردم به داشتن تحرک بیشتر و کنترل بیماری ها از جمله دیابت در کشور برنامه همایش پیاده روی را به صورت نمادین اجرا کردیم.
مسئولان باید به گفته های خود اهتمام ورزند

وی افزود:ورزش موجب نشاط و شادی روحی و جسمی، کاهش بار بیماری و در نتیجه جامعه سالم می شود که به دنبال آن عقل سالم در بدن سالم داریم.

وزیر بهداشت در خصوص وضعیت تعرفه ها بیان کرد: طبق قانون تعرفه ها باید تا قبل از شروع سال مشخص می شد اما این اتفاق نیافتاده است که شورای عالی بیمه باید هرچه سریع تر نتایج را مشخص کند.

مسئولان باید به گفته های خود اهتمام ورزند

 با ورزش کردن بار بیماری در کشور کاهش می یابد

علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی در خصوص تاثیر ورزش در کاهش بار بیماری در کشور گفت: ورزش و تحرک عامل موثر در کاهش بیماری ها، افزایش طول عمر و سلامتی است.

 

وی افزود: باید پیاده روی به گونه ای باشد که ضربان قلب برای افراد مبتدی تا 65 درصد و حرفه ای تا85 درصد افزایش پیدا کند.

سیاری تاکید کرد: بالا رفتن ضربان قلب باعث کاهش تجمع چربی در بدن، آرتروز و افسردگی می شود؛ بنابراین امروز با اجرای برنامه پیاده روی به صورت نمادین می خواهیم ورزش را در کشور فرهنگ سازی کنیم.

مسئولان باید به گفته های خود اهتمام ورزند

 11.5 درصد مردم به دیابت مبتلا هستند

سید محمد هادی ایازی قایم مقام وزیر در امور خیریه و سازمان های مردم نهاد در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت در گروه علمی پزشکی با بیان اینکه 11.5درصد از مردم کشور به دیابت مبتلا هستند، گفت: 5.5میلیون نفر در کشور به دیابت مبتلا هستند که برای ممانعت از افزایش این تعداد ورزش و تحرک که عامل موثر در کنترل بیماری دیابت است باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی افزود: امروز حرکتی نمادین برای تشویق مردم و مسئولان به ورزش و تحرک بیشتر را اجرا می کنیم.

 ایازی گفت: امیدواریم که با اجرای این برنامه جرقه ای برای فرهنگ سازی در جامعه و توجه بیشتر مردم به سلامت ، تغذیه و ورزش زده شود.

مسئولان باید به گفته های خود اهتمام ورزند

در حال تکمیل

لینک مطلب

پاسخ دهید