مسابقات فرمول E سال ۲۰۱۷ به خیابان‌های نیویورک می‌آید!

0

خودروهای مسابقه‌ایی ۲۹ الی ۳۰ جولای سال ۲۰۱۷ میلادی در خیابان‌های بروکلین نیویورک به مصاف هم می‌روند. این سومین باری است که مسابقات فرمول E در آمریکا برگزار می‌شود؛ بار اول این مسابقات در میامی برای فصل ۲۰۱۴ـ۲۰۱۵ و بار دوم برای فصل ۲۰۱۵ـ۲۰۱۶ در لانگ بیچ کالیفرنیا برگزار شد.

سال آینده دو راند نهایی از فصل ۲۰۱۷ این مسابقات ۱.۲۱ مایل از خیابان‌های بروکلین به همراه محله جنوبی منهتن و اطراف مجسمه آزادی را در اختیار می‌گیرد. مسابقات فصل ۲۰۱۶/۲۰۱۷ دارای دوازده راند در سراسر جهان برگزار می‌شود که از هنگ‌کنگ در ۹ اکتبر شروع و پس از آن به مراکش، آرژانتین، مکزیک، موناکو، فرانسه، آلمان، بلژیک و کانادا می‌رود. مکان و زمان‌های راند ۵ و ۹ هنوز اعلام نشده است.

این فصل از مسابقات فرمول E بسیار هیجان‌انگیز باید باشد زیرا ابرقدرت‌هایی همچون بی‌ام‌و، آئودی و جگوار در آن شرکت خواهند کرد. در دو سال قبل کارخانه فرانسوی رنو توانست تیم برتر این مسابقات باشد و هم چنین راننده پیروز فرمول E سباستین بوئمی سوئیسی از تیم رنو بود. باید امسال منتظر ماند و دید باز هم رنو برنده می‌شود یا مسابقه را به حریفان آلمانی و انگلیسی خود واگذار می‌کند؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید