مسابقه تلفن هوشمند ایده آل: نظرسنجی شماره 2؛ میزان حافظه RAM

0

مسابقه تلفن هوشمند ایده آل: نظرسنجی شماره 2؛ میزان حافظه RAM

شب گذشته زمان شرکت در نظرسنجی شماره یک مسابقه انتخاب تلفن هوشمند ایده آل از نگاه کاربران وب سایت سخت افزار به پایان رسید. این نظرسنجی که درباره اندازه نمایشگر یک تلفن هوشمند ایده آل برگزار شده بود با استقبال مواجه شد و در نهایت، کاربران وب سایت سخت افزار انتخاب کردند که یک اسمارت فون ایده آل می بایست دارای نمایشگری با ابعاد 5.5 اینچ باشد.

در این نظر سنجی گزینه های دیگری نیز وجود داشتند که نمایشگر 5.2 اینچی در رتبه دوم و نمایشگر 5 اینچی در جایگاه سوم قرار گرفت. چنین تصمیمی نشان می دهد که در حال حاضر عمده کاربران تلفن های هوشمند تمایلی به استفاده از گوشی هایی با ابعاد کوچکتر از 5 اینچ ندارند و از طرفی صفحه نمایش بزرگتر از 5.5 اینچ را نیز برای مصارف روزانه مناسب نمی دانند. در نتیجه اولین قطعه از پازل Ultimate Smartphone سخت افزار کامل شد و حالا می بایست به دنبال مشخص کردن ویژگی های دیگر این دستگاه باشیم.

نظرسنجی شماره دو به همین منظور و برای تعیین مقدار حافظه RAM دستگاه برگزار می شود. حافظه های RAM نقشی بسیار اساسی در پردازش سریع و بدون نقص دستگاه ایفا می کنند. در سال های اخیر کمپانی ها تلاش کرده اند حافظه RAM در دستگاه های رده ورودی را تا 2 گیگابایت افزایش دهند و این حافظه برای گوشی های پرچم دار تا 4 گیگابایت نیز افزایش داشته است. البته کمپانی های دیگری نیز وجود دارند که پا را از این مقدار فراتر گذاشته و گوشی هایی با 6 گیگابایت RAM نیز به بازار عرضه کرده اند. با این وجود باید این نکته را نیز در نظر گرفت که تنها افزایش عددی RAM قادر به پاسخگویی به نیازهای کاربران و از بین بردن کندی و لگ در دستگاه نیست و بهینه سازی های نرم افزاری و سخت افزاری می بایست به صورت همزمان مورد توجه قرار گیرند. همچنین حضور گوشی هایی با 6 گیگابایت RAM باعث انتقاد بسیاری از کاربران نیز شده است. این دسته عقیده دارند تلفن های هوشمند نیازی به این مقدار حافظه ندارند و این کار تنها باعث افزایش مصرف باتری و همچنین افزایش قیمت دستگاه ها شده است. در هر حال این بار نوبت شماست که انتخاب کنید یک تلفن هوشمند ایده آل باید از چه مقدار حافظه RAM استفاده کند.

loadposition pollq68

طبق قوانین مسابقه، شما تا ساعت 24 روز 1 مرداد ماه فرصت دارید در این نظرسنجی شرکت کنید. توجه داشته باشید که برای حضور در قرعه کشی و افزایش شانس کسب جوایز، می بایست با حساب کاربری خود وارد سایت شده و پس از ثبت رای، دلیلتان را نیز برای انتخاب این گزینه ذکر کنید. در نهایت پس از مشخص شدن همه قطعات Ultimate Smartphone سخت افزار، به قید قرعه جایزه ای به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد.

همچنین آن دسته از کاربرانی که دارای مهارت های طراحی دیجیتال هستند نیز می توانند تصور ذهنی خود از طراحی یک تلفن هوشمند ایده آل را به حساب کاربری سخت افزار در اینستاگرام به صورت Direct ارسال کنند. طرح های دریافتی تا پایان روزهای قرعه کشی توسط داوران بررسی شده و برترین های آنان برای نظرسنجی در معرض دید کاربران وب سایت قرار خواهند گرفت. در نهایت به طرح برگزیده نیز هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید