مساجدی با برگ های نخل در یمن +عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در بخشی از زمین کشاورزی شهروندان شهر «الحدیده غربی» یمن، مسجدی ساخته اند که مهندسی مختلفی دارد و در نخستین نظر؛ تابلوی هنری شگفت انگیزی به نظر می آید، به ویژه این که از خلاقیت های مردم این شهر محسوب می شود و روح محلی خود را حفظ کرده است.

 

 
مساجدی با برگ های نخل در یمن +عکس

 
مواد به کار رفته در ساخت این مسجد برگ های نخل خرما است، با توجه به وجود درختان بسیار و فضاهای کشاورزی، مردم شهر در ساخت منازلشان از برگ های نخل استفاده می کنند و برای همین برای مکان عبادی خود نیز از این برگ ها استفاده کرده اند و این سبک معماری بیشتر در ساحل تهامی به ویژه در جنوب غربی دیده می شود.

 
مردم در ساختمان سازی از تنه و برگ نخل استفاده می کنند و برای پوشاندن درزهای آن از گل استفاده می کنند و در پوشاندن سقف از نوعی از گیاهان به نام «ثمام» استفاده می کنند که از موارد اساسی منازل قدیمی است و مدت طولانی قابل استفاده مردم است و سرپناه خوبی محسوب می شود و در سرما و گرمای محافظ خوبی است.

 
یمن به طور کلی از آغاز دهه هفتاد قرن گذشته برای برطرف کردن نیازهای خود به ویژه در لوازم خانگی و وسایل آشپزی از تولیدات محلی استفاده می کند. از تولیدات محلی یمن می توان به حصیر بافته شده از برگ نخل اشاره کرد و از این حصیرها در کف مساجد، خانه ها  و دفاتر استفاده می شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به
معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای
منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید