مسلمان چینی با دوچرخه به مناسک حج رفت+عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، یک مسلمان چینی که “محمد” نام دارد و ساکن شهر «ژین ژیانگ» است، پس از طی مسافت طولانی ۸۱۵۰ کیلومتری که دو ماه به طول انجامید، به شهر طائف عربستان رسید و پس از استقبال در این شهر، عازم مکه شد.
این دوچرخه‌سوار چینی در حالی تصمیم به انجام این سفر طولانی و طاقت‌فرسا گرفته است که امسال ۳۷ پرواز مسلمانان چینی را به عربستان خواهند برد.

همچنین بنابر اعلام اداره امور مذهبی عربستان، امسال در مجموع ۱۴۵۰۰ شهروند چینی برای ادای فریضه حج به عربستان می‌آیند که تاکنون ۱۱ هزار نفر از آن‌ها وارد خاک این کشور شده‌اند.

در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز یک مرد ۶۳ ساله اهل چچن به سبب قولی که به مادر پیر و در بستر مرگ خود داده بود، برای انجام فریضه حج مسافت ۱۲ هزار کیلومتری را با دوچرخه طی کرد.

اداره دولتی امور مذهبی چین نیز ضمن اعلام اختصاص ۳۷ پرواز چارتر برای اعزام ۱۴۵۰۰ نفر حجاج چینی به عربستان از انجام هماهنگی‌های لازم با مسئولین مربوطه برای ارائه خدمات پزشکی، ملاحظات امنیتی، اقامت و حمل و نقل به حجاج چینی خبر داد.

مسلمان چینی با دوچرخه به مناسک حج رفت+عکس

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید