مشارکت جدید گازی ایران-آلمان/ جزئیات ساخت کشتی‌های حمل LNG

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک مقام مسئول با اشاره به آغاز همکاری‌ها با یک شرکت آلمانی از آغاز برنامه‌ریزی به منظور ساخت اولین کشتی حمل LNG خبر داد و گفت: گاز ایران با کشتی‌های ایرانی به بازار صادر می‌شود.

مشارکت جدید گازی ایران-آلمان/ جزئیات ساخت کشتی‌های حمل LNGاسماعیل صادقی در جمع خبرنگاران درباره برنامه جدید ساخت اولین کشتی حمل LNG ایران، گفت: تفاهم نامه ای با یک شرکت معتبر آلمانی که در زمینه ساخت کشتی های حمل LNG دارای دانش فنی و فناوری است، امضا شده است.

مجری ساخت کشتی های حمل LNG با اعلام اینکه هم اکنون دو یارد خشک به منظور طراحی و ساخت کشتی های حمل LNG در بندرعباس ایجاد شده است، تصریح کرد: علاوه بر این، کارگاه ساخت کشتی‌ها در حاشیه یاردها در حال تجهیز و آماده سازی است.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های جدید ایران به منظور صادرات LNG در دوران پساتحریم، اظهار داشت: ایران قصد دارد در دوران پساتحریم با تکمیل پروژه ایران ال. ان. جی، گاز مایع شده به کشورهای مختلف جهان به ویژه اروپا صادر کند.

وی با بیان اینکه اخیرا در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران اولین کشتی دو جداره حمل فرآورده های نفتی طراحی و ساخته شده است، بیان کرد: با توجه به سیاست‌های صادرات گاز ایران از طریق LNG، ساخت کشتی های حمل گاز مایع شده در دستور کار قرار گرفته است.

صادقی با اشاره به آغاز مذاکرات با تمامی شرکت‌های سازنده کشتی های حمل LNG جهان به ویزه شرکت‌های کره جنوبی، ژاپن و چین، اظهارداشت: حتی در کنار شرکت آلمانی، توافق های اولیه هم با چند شرکت کره جنوبی و چینی انجام شده است.
مجری ساخت کشتی های حمل LNG با بیان اینکه یارد ساخت کشتی های حمل LNG دارای ابخوری مناسب و بیش از ۴۸۵ متر طول است، بیان کرد: بر این اساس مشکلی به منظور ساخت حتی بزرگترین اندازه های کشتی های حمل LNG وجود ندارد.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید