مشاورین نالایق “رئیس جمهور افغانستان” حکومت وحدت ملی را زیر سوال می‌برند

0

خبرگزاری میزان – اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست علنی دیروز این مجلس ضمن اشاره به اقدامات اشتباه دولت کابل در برخی تصمیم‌گیری‌ها، گفتند که مشورت‌های نادرست مشاورین رئیس‌جمهور این کشور حکومت وحدت ملی را زیر سوال می‌برد.

مشاورین نالایق به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اعضای مجلس سنای افغانستان دیروز در نشست علنی این مجلس اعلام کردند: محمد اشرف‌غنی رئیس‌جمهور حکومت وحدت ملی باید آن دسته از مشاورانی که در کار خود کوتاهی می‌کنند را برکنار کند.
 
آنان اظهار داشتند: برخی مشاوران رئیس‌جمهور افغانستان به وی مشورت‌های ناقص و اشتباه می‌دهند.
 
سناتورهای افغانستان افزودند: عمل و یا ارائه طرح از سوی اشرف‌غنی بر اساس مشورت‌های اشتباه مشاوران نالایق وی، حکومت وحدت ملی را زیر سوال می‌برد.
 
در ادامه آنان تصریح کردند: موضوع کابل بانک و آزادی «خلیل‌الله فیروزی» که به جرم اختلاس و پول شویی به زندان افتاده بود و یک قرارداد شهرسازی با وی به امضا رسید که بعدا توسط رئیس‌جمهور لغو شد،  ناشی از راهنمایی‌های نادرست مشاورین اشرف‌غنی است.
 
این در حالی است که نمایندگان مردم در پارلمان افغانستان نیز چندی پیش اظهار داشتند: رد لوایح قانونی اشرف‌غنی به دلیل نقص از سوی پارلمان افغانستان نشاندهنده ضعف نهاد ریاست‌جمهوری این کشور است.
 
«نذیر احمد حنفی» عضو پارلمان افغانستان در این باره تصریح کرد: لوایحی که رئیس‌جمهور افغانستان به پارلمان این کشور ارائه می‌کند مضحکه آمیز است و این موضوع برخواسته از مشاورینی می‌باشد که وی با آن‌ها در ارتباط است.
 
اعضای پارلمان افغانستان خاطرنشان کردند: باید مشاورینی که غنی برای ارائه لایحه قانونی در نظر می‌گیرد، افرادی شایسته و آگاه به امور باشند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید