مشخصات هیوندای اکسنت مونتاژی+قیمت

0

شرکت کرمان موتور قرار است که طی روزهای آینده پیش فروش هیوندای اکسنت مونتاژی را در کشور آغاز کند.
این خودرو به احتمال زیاد تردد رسمی اش را از اوایل پاییز امسال در جاده های کشور آغاز می کند. هیوندای اکسنت با آخرین نسل خود به خط تولید کرمان موتور آمده و قرار است که از همان ابتدا به روش CKD مونتاژ شود.
هیوندای اکسنت نسل جدید با مدل ۲۰۱۸ به تازگی توسط کمپانی مادر رونمایی شده است. ولی هنوز عرضه رسمی و گسترده آن آغاز نشده و به گفته هیوندای هنوز ارسال محموله های اصلی این مدل به بازار اروپا و آسیا آغاز نشده و نمونه های موجود به صورت آزمایشی تولید می شوند. لذا اکسنت فعلی به عنوان آخرین نسل از این خودرو به حساب می آید که به خط تولید کرمان موتور آمده و در حال حاضر توسط نمایندگی های رسمی هیوندای در خاورمیانه و اروپا به فروش می رسد. با توجه به سیاست های کرمان موتور و هیوندای، در صورت قطعی شدن عرضه اکسنت نسل جدید، این خودرو هم به خط تولید کرمان موتور وارد می شود.
طبق اعلام شرکت کرمان موتور، اکسنت قرار است که به صورت مونتاژ به دست مشتریان برسد. این خودرو در ابتدا با داخلی سازی ۲۴٫۷ درصد به خط تولید کرمان موتور ورود پیدا می کند و با گذشت زمان میزان داخلی سازی آن افزایش می یابد.
با توجه به سایت رسمی هیوندای و کرمان موتور، اکسنت قرار است که با این امکانات از خط تولید کرمان موتور خارج شود:
موتور ۱٫۶ لیتری VVT
۱۲۲ اسب بخار و ۱۵۵ نیوتون متر گشتاور
گیربکس چهار سرعته اتوماتیک و تیپ ترونیک
فرمان کمکی برقی
سیستم کنترل پایداری ESC
سیستم مدیریت پایداری و هرزگردی VSM
شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای
سانروف
سنسور باد لاستیک
تودوزی پارچه ای
استارت دکمه ای
مانیتور
دوربین و سنسور پارک عقب
GPS فعال در ایران
سنسور نور
بلوتوث روی فرمان
سیستم تهویه مطبوع
کامیپوتر سفری
دی لایت
و…

با توجه به گفته برخی منابع، هیوندای اکسنت مونتاژی با قیمت رسمی کمتر از ۹۵ میلیون تومان به بازار کشور عرضه می شود. در حال حاضر نسخه های وارداتی اکسنت ۲۰۱۷ قیمتی حدود ۱۰۴ تا ۱۱۱ میلیون تومان را در بازار دارند. تفاوت اصلی نسخه های وارداتی و مونتاژ داخل در بحث امکانات رفاهی و ایمنی است. نسخه های وارداتی که عمدتا قیمتی بیش از ۱۰۶ میلیون تومان را دارند، با تودوزی فابریک چرمی عرضه می شوند. همچنین مدل های وارداتی فناوری Blue را دارند که تا حدی مصرف سوخت را کاهش می دهد. ولی به گفته مهندسان هیوندای، با توجه به بررسی های انجام شده، نسخه VVT هماهنگی بیشتری با نوع سوخت ایران دارد. همچنین مدل های وارداتی در اکثر نسخه ها فاقد GPS فعال هستند و سیستم تهویه اتوماتیک ندارند. ولی نسخه های مونتاژی کرمان موتور این دو آپشن را به صورت فابریک دارا هستند.
در بحث ایمنی هم بیشتر نسخه های ۶ ایربگ توسط آسان موتور به کشور آمده اند که در حال حاضر، این شرکت نسخه فول آپشن اکسنت را به صورت وارداتی عرضه می کند. طبق اعلام شرکت آسان موتور بهای تمام شده نقدی هیوندای اکسنت با تحویل ۳۰ روزه، چیزی حدود ۱۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. لازم به ذکر است، برخی مدل های وارداتی اکسنت که توسط آسان موتور و واردکنندگان شخصی به کشور آمده است، فاقد سیستم کنترل پایداری بوده و در بهترین حالت تنها شش کیسه هوا داشته است.
لذا می توان گفت در پروژه مونتاژ اکسنت شاهد هستیم که بالاخره یک خودرو وارداتی به نسبت محبوب در مرحله تولید داخل، حدود ۲۰ میلیون تومان از نسخه وارداتی ارزانتر شده و در شرایط کلی، با امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری به بازار عرضه می شود.
هیوندای اکسنت نسل چهارم با مدل ۲۰۱۰ وارد بازار جهانی شده و در حال حاضر در خط تولید کره، چین، روسیه، هند، مکزیک، تایوان، موزامبیک، نیجریه و ایران مونتاژ می شود. این خودرو به عنوان سومین محصول از هیوندای به حساب می آید که در خط تولید کرمان موتور پس از برجام مونتاژ می شود. شنیده ها حاکی از آن است که بعد از اکسنت، هیوندای النترا AD از اواخر پاییز به خط تولید کرمان موتور می آید.
اسب بخار

لینک مطلب

پاسخ دهید