مشخص شدن تاریخ انتشار و جزییات تازه ای از بازی Watch Dogs 2

0

مشخص شدن تاریخ انتشار و جزییات تازه ای از بازی Watch Dogs 2

بازی Watch Dogs 2 بی شک یکی از مهم ترین عناوینی است که علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری طی ماه های گذشته شاهد تایید فرآیند تولید آن توسط شرکت یوبی سافت بودند. در واقع از همان زمان کاملاً مشخص به نظر می رسید که چشم انتظاران بازی Watch Dogs 2 برای آگاهی یافتن از اطلاعات تکمیلی در رابطه با این بازی باید تا زمان برگزاری نمایشگاه E3 امسال به انتظار بنشینند. موعدی که بالاخره زمان آن فرا رسیده است و علاقه مندان به دومین نسخه از فرنچایز جدید شرکت یوبی سافت در دنیای بازی های کامپیوتری روز گذشته توانستند با نکات و اطلاعات جدیدی از بازی Watch Dogs 2 آشنا شوند.

 

 

نخستین نکته ای که می توان در رابطه با بازی Watch Dogs 2 به آن اشاره کرد تغییر قهرمان اصلی داستان این بازی است. در واقع شخصیت نخست عنوان پیشین این مجموعه یعنی ایدن پیرس دیگر در بازی Watch Dogs 2 حضور ندارد و به جای او شاهد حضور فرد جدیدی به نام مارکوس هولُوِی در قامت قهرمان اصلی داستان این بازی هستیم. فردی که همانند ایدن از توانایی هک کردن تجهیزات الکترونیکی بهره می برد و در عین حال از قابلیت های متفاوتی نسبت به او برخوردار است. رویدادهای داستانی بازی Watch Dogs 2 در مرکز اصلی تجمع شرکت های مهم تکنولوژی و فناوری های مدرن روز یعنی سان فرانسیسکو رخ می دهد. در دورانی که کل شهر توسط هوش مصنوعی قدرتمند و همه کاری به نام ctOS 2.0 تحت کنترل قرار دارد و کمپانی توسعه دهنده ی این هوش مصنوعی از طریق قابلیت های گسترده ی آن تمام زندگی مردم شهر را تحت اختیار قرار گرفته است. ماجرا از آن جایی آغاز می شود که مارکوس برای جرمی که هرگز مرتکب انجام آن نشده توسط مقام های دولتی شهر و کسانی که هوش مصنوعی ctOS 2.0 را تحت کنترل خود قرار دارند مورد توبیخ قرار می گیرد و به این ترتیب به گروهی از هکر های کار کشته به نام Dedsec می پیوندد تا با از کار انداختن این هوش مصنوعی عنکبوتی، مردم شهر را از زیر سلطه ی کسانی که به سو استفاده از آن ها مشغول هستند نجات دهد.

 wd2-1

از جمله تفاوت های مهم شخصیت مارکوس با قهرمان پیشین سری Watch Dogs یعنی ایدن پیرس می توان به توانایی بالا تر او در امر هک کردن وسایل الکترونیکی شهر اشاره کرد. به این ترتیب که مارکوس این قابلیت را خواه داشت تا به هک کردن اکثر وسایلی بپردازد که در گوشه و کنار شهر دیده می شوند. از تلفن های همراه تک تک مردمان شهر گرفته تا مواردی نظیر چراغ های راهنمایی، پهپاد ها، ربات های نگهبان، جرثقیل ها و حتی اتومبیل ها و تاکسی هایی که در سطح شهر تردد می نمایند. به این ترتیب در گیم پلی بازی Watch Dogs 2 امکانات فراوان تری نسبت به نسخه ی پیشین این مجموعه برای درگیر کردن مخاطب فراهم خواهد شد و اگرچه هسته ی اصلی گیم پلی بازی ثابت مانده است اما در عین حال شکل کلی آن تا حد قابل توجهی نسبت به قبل گسترش خواهد یافت. علاوه بر آن مارکوس از قابلیت های پارکور نیز برخوردار است و در امر مبارزه و رویارویی با دشمنان توانایی و مهارت بیشتری نسبت به ایدن دارد. ضمن این که او علاوه بر ابزار هک کردن خود وسایلی نظیر پهپاد یا اسلحه های گوناگون را نیز در اختیار خواهد داشت که همگی آن ها از لحاظ میزان قدرت قابل ارتقا هستند و هر کدامشان می توانند در بخشی از گیم پلی این بازی به کار بازیباز بیایند. ویژگی هایی که در کل این پتانسیل را دارد تا گیم پلی بازی Watch Dogs 2 را در نزد مخاطبان این اثر جذاب تر و عمیق تر از نسخه ی پیشین این مجموعه جلوه دهد.   

  wd2-2    

در بازی Watch Dogs 2 به کمک قابلیت هک کردن طیف گسترده ای از لوازم الکترونیک شهر این امکان وجود دارد تا بازیباز به شکل مخفیانه تمام ماموریت های خود را به انجام برساند و تا حد امکان از درگیری و کشت و کشتار اجتناب نماید. البته آن دسته از بازیبازانی که درگیری های مستقیم را به صبر و حوصله و فعالیت های مخفیانه ترجیح می دهند می توانند به کمک اسلحه های گوناگونی که در اختیار دارند یک آتش بازی حسابی در خیابان های سان فرانسیسکو به راه بیاندازند و از مخفی کاری بپرهیزند. گذشته از موارد فوق بخش آنلاین بازی Watch Dogs 2 این امکان را برای تجربه کنندگان این اثر فراهم می آورد تا بتوانند ماموریت های این بازی را به شکل همکاری تیمی به انجام برسانند یا این که به عنوان دشمن در برابر سایر تجربه کنندگان بخش آنلاین این بازی قرار گیرند. به هر حال باید دید که آیا بازی Watch Dogs 2 می تواند پتانسیل های تحقق نیافته در گیم پلی بازی Watch Dogs را عملی نماید یا این که همچون نسخه ی پیشین این مجموعه در نهایت به عنوانی تبدیل خواهد شد که تنها نیمی از وعده وعید های پیش از انتشار خود را به حقیقت تبدیل می سازد. مسلماً برای یافتن پاسخ این پرسش باید تا زمان انتشار بازی Watch Dogs 2 و عرضه شدن آن برای سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 در تاریخ 15 نوامبر سال جاری میلادی منتظر باقی ماند. 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید