مشکلی که نمایشگاه کتاب دارد

0

گیگر:

غلامحسین صدری افشار معتقد است بیش‌تر از محل برپایی نمایشگاه کتاب تهران، روند برپایی نمایشگاه مشکل دارد.

به گزارش بولتن نیوز، این فرهنگنامه‌نویس پیشکسوت درباره اصلی‌ترین مشکل نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب علی‌الاصول از روز اولی که راه افتاد سرگردان بود. حتی وقتی که در مصلا برگزاری می‌شد هم سرگردان بود. برگزاری نمایشگاه به این صورت درست نیست. نمایشگاه کتاب به بازار روز تبدیل شده است.

او با بیان این‌که «نمایشگاه کتاب بازار روز نیست» تصریح کرد: نمایشگاه کتاب محل فروش کتاب به مراجعه‌کنندگان نیست. نمایشگاه کتاب باید جایی باشد که ناشران، کتاب‌فروش‌ها و مولفان با کتاب‌های جدید آشنا شوند؛ ناشران بتوانند کتاب‌فروش پیدا کنند و کتاب‌فروش‌ها از تازه‌های نشر مطلع شوند.

صدری‌افشار ادامه داد: نمایشگاه کتاب محلی است که باید در آن ناشران با مولفان و مولفان با ناشران ارتباط بگیرند. نمایشگاه کتاب در تمام دنیا برای این کارکردهاست و محل فروش کتاب نیست.

او همچنین افزود: نمایشگاه کتاب در ایران نه تنها به کتاب‌فروشی تبدیل شده است، بلکه این موضوع درست هم اجرا نمی‌شود. در طی روز مدام بلندگوها تبلیغ‌های مختلف را فریاد می‌زنند، به همین سبب افراد حاضر در محل برپایی نمایشگاه لحظه‌ای آرامش برای تمرکز بر کتاب ندارند.

این فرهنگنامه‌نویس و ویراستار درباره جدیدترین آثارش که در نمایشگاه عرضه خواهد شد، گفت: جدیدترین کتابم به نام «فرهنگ مشاغل» و «فیزیک از زبان فیزیکدانان» توسط نشر آگه منتشر شده است که در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد شد. همچنین جلد دوم «زندگی‌نامه دانشمندان اسلامی» توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر شده است، که کار ویراستاری آن را انجام داده‌ام.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید