مشکل تامین برق چین توسط اپل حل می شود؟!

0

مشکل تامین برق چین توسط اپل حل می شود؟!

ساخت یه کارخانه بزرگ در کشوری مانند چین که با توجه به جمعیت و شرایط صنعتی حاکم برای آن با مشکل تامین برق مواجه است، مشکلات فراوانی می تواند به وجود آورد. اما اپل که برای هر مشکلی یک راه حل مناسب و کارآمد دارد، به نظر شما برای تامین برق مورد نیاز در کارخانه و منازل چین با مشکل روبرو می شود؟

 ساخت کارخانه یک سرمایه گذاری طولانی مدت است که باید به بهترین نحو ممکن در هزینه ها صرفه جویی کرد تا سود دهی افزایش یابد. هر چند ممکن است صرفه جویی در عدد و ارقام بسیار کوچک باشد، اما وقتی همین مقادیر ناچیز را در چند یا چندین سال محاسبه کنید متوجه اهمیت موضوع می شوید. برای تولید برق روش های متعددی وجود دارد که در بیشتر حالات به یک منبع انرژی دیگر نیاز خواهید داشت، اما اپل قصد دارد به گونه دیگری برخورد کرده و از انرژی خورشید برای تامین برق در چین استفاده کند. سلول های خورشیدی به کار رفته در سه منطقه شمالی، جنوبی و شرقی می تواند 200 مگاوات انرژی تولید کند و اپل قصد دارد تا با ساخت نیروگاه خورشیدی جدید در منطقه سیچوآن، چهل مگاوات دیگر به این مقدار اضافه کند. در نهایت انرژی تولید شده می تواند برق 265 هزار خانه را تامین کند. در مرحله بعدی اپل با همکاری چند کارخانه چینی قصد ارائه 2 گیگاوات انرژی با استفاده از سلول های خورشیدی دارد. این پروژه طبق تعهد اپل و سایر کارخانجات باید در مدت 5 سال آینده به بهره برداری برسد. همچنین فاکسکان نیز تا سال 2018 می تواند با استفاده از نیروگاه خورشیدی خود 400 مگاوات انرژی برای کارخانه ساخت iPhone در ژنگ ژو تولید کند.

 

در نظرسنجی بهترین تلفن هوشمند سال 2015 به انتخاب کاربران وب سایت سخت افزار شرکت کنید! برای ثبت رای و آگاهی از روند اجرای مسابقه می توانید از صفحه ویژه این مسابقات دیدن کنید.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید