مصر: سخن گفتن از روابط با ایران زود است؛ تهران همچنان در امور کشورهای عربی دخالت می کند

0

گیگر :

درباره این مسایل توافق نداریم و تاکنون احساس نکرده ایم که ایران از سیاست های دخالت در امور داخلی کشورهای عربی و ضربه زدن به امنیت ملی عربی دور شده است. ما همواره بر این خواسته تاکید داریم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مصر: سخن گفتن از روابط با ایران زود است؛ تهران همچنان در امور کشورهای عربی دخالت می کند
وزیر امور خارجه مصر تاکید کرد سخن گفتن از روابط با ایران زود است.

به گزارش «انتخاب»، سامح شکری در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط، از ایران خواست سیاست دخالت در امور داخلی کشورهای عربی و امنیت ملی عربی را تغییر دهد.

شکری افزود: سخن گفتن درباره از سرگیری روابط دیپلماتیک بین تهران وقاهره هنوز زود است.

وی خاطر نشان کرد: ما در بعضی موارد مانند روابط بین کشورهای عضو غیرمتعهدها، منع اشاعه تسلیحات هسته ای، کنفرانس بازنگری در ان پی تی و بعضی مسایل بین الملل مواضع نزدیک با ایران داریم. این مسئله محدود به مصر نیست و دیگر کشورهای عربی هم مواضع مشترکی با ایران در این موارد به ویژه مسئله بیت المقدس دارند. روابط دیپلماتیک بین ایران و مصر همچنان قطع است و این شرایط استثنایی است. روابط بین مصر و ایران به حدی نرسیده است که بتوان آن را طبیعی توصیف کرد. البته این مسئله مانع از آن نمی شود که بین دو کشور مواضع مشترکی درباره بسیاری از مسایل وجود داشته باشد.

وزیر امور خارجه مصر در پاسخ به سوال الشرق الاوسط در مورد «دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی و حمایت از گروه های تندرو» گفت: درباره این مسایل توافق نداریم و تاکنون احساس نکرده ایم که ایران از سیاست های دخالت در امور داخلی کشورهای عربی و ضربه زدن به امنیت ملی عربی دور شده است. ما همواره بر این خواسته تاکید داریم.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید