معادله ریاضی به ظاهر راحت که معلمان ریاضی نیز از حل آن عاجز مانده‌اند+عکس

0

یک سوال ریاضی به تازگی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده و بسیاری از کاربران را شگفت‌زده کرده است.

همانطور که مشاهده می‌شود، در این سوال سه معادله ریاضی با ترکیبات چند نوع گل وجود دارد. در آخرین سطر سوال، طرف راست یک معادله به صورت علامت سوال نشان داده شده است.

معادله ریاضی به ظاهر راحت که معلمان ریاضی نیز از حل آن عاجز مانده‌اند+عکس

جواب‌های متعددی برای این سوال در فضای مجازی ارائه شده که ظاهراً بیشتر آن‌ها غلط است. برخی کاربران عدد 102 یا 110 و برخی دیگر رقم‌های 25 یا 27 را بدست آورده‌اند.

گفته می‌شود، یک گل زرد در سطر آخر (بر خلاف دو گل زرد موجود در سطر بالاتر) قرار دارد که سوال را چالش‌برانگیز کرده است. از طرف دیگر، گل آبی سطر آخر بر خلاف سطر‌های بالا دارای چهار گلبرگ است!

هنوز پاسخ قطعی این سوال مشخص نشده است. یک معلم ریاضی در این خصوص می‌گوید: «از آن‌جایی که گل آبی دارای گلبرگ‌های متفاوتی است، نمی‌توان به این سوال پاسخ داد».

وی ادامه می‌دهد: «پاسخ درست آن است که بگوییم نمی‌توان سوال را حل کرد. از آن‌جا که مقدار نسبت داده شده به گل دارای چهار گلبرگ به هیچ طریق قابل محاسبه نیست، بدست آوردن جواب‌های عددی غلط است».

به‌رغم اظهارات این معلم، بسیاری معتقدند که می‌توان با در نظر داشتن گلبرگ‌های گل آبی به پاسخی قطعی دست یافت. آنان می‌گویند پاسخ صحیح این سوال 81 است.

به عقیده این افراد، گل قرمز برابر 20، گل آبیِ دارای پنچ گلبرگ معادل 5 و دو گل زرد برابر 2 است. در سطر آخر یک گل زرد داریم به علاوه یک گل قرمز ضربدر یک گل آبیِ دارای چهار گلبرگ که برابر می‌شود با: 4 × 20 + 1 یا همان رقم 81.

منبع: Dailymail

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید