معاون سیما: دروغ در آثار، خیانت به مردم است

0

به نقل از گیگر:

معاون سیما در جریان بازدید از بخش‌های مختلف شبکه مستند سیما که در آستانه‌ی سالگرد انتصابش انجام شد، از تلاش برای پیشرفت ایران آباد و ساخت مستند با این هدف سخن گفت.

به گزارش سینماخبر، علی اصغر پورمحمدی (معاون سیما) روز یکشنبه – 24 آبان ماه – در آستانه سالگرد انتصاب به سمت فعلی خود، با حضور در ساختمان شبکه مستند سیما، از بخش‌های مختلف شبکه بازدید کرد.

رامین ولایتی قائم مقام اجرایی معاونت سیما در این بازدید، پورمحمدی را همراهی می‌کرد و امیر تاجیک مدیر شبکه مستند نیز واحدهای مختلف شبکه را به ایشان نشان داد.

تاجیک در این بازدید در سخنانی ضمن تشکر از حمایت‌های معاون سیما از شبکه، درباره تولید برنامه‌های جدیدی چون «خیابان نهم»، «فیلم کوتاه» و برنامه ای تعاملی برای ارتباط با مخاطبان توضیح و نیازهای فعلی شبکه را شرح داد.

ایران؛ سرزمینی مهم برای ساخت مستند

معاون سیما نیز مدیر شبکه مستند را پرشور و فعال خواند و اظهار کرد: مستند پدیده مهمی است. کشور ایران نیز به دلیل تنوع آب و هوا، طبیعت، نقاط دیدنی و گردشگری، اقوام، بناهای تاریخی و میراث فرهنگی ملموس یا ناملموس و… سرزمین مهمی برای ساخت مستند در زمینه های گوناگون است.

محدودیتی برای ساخت مستند نداریم

وی افزود: تنوع زبان، فرهنگ، لهجه و سبک زندگی نیز می تواند به ساخت مستندهای اجتماعی کمک کند. علیرغم اینکه در کشورهای دیگر ساخت مستند محدودیت دارد در ایران محدودیتی برای ساخت مستند نداریم.

پورمحمدی تصریح کرد: اشکالی که برخی فیلمسازان دارند این است که فقط در تهران مستند می سازند یا نهایتا به جاده چالوس و حوالی آن می روند. در حالی که مستندساز باید به نقاط دوردست برود و دنبال موضوعات سهل الوصول نباشد. در این صورت با انسان‌ها و موضوعات بسیار جذابی روبرو می شود.

تمجید معاون سیما از مستندهای «گنجینه»

معاون سیما با اشاره به مجموعه «گنجینه» شبکه مستند، یادآور شد: مستندهای خوبی که از برنامه «گنجینه» پخش می شود به همین دلیل موفق شده اند.

وی ایرانی ها را مردمی باهوش و سیاسی دانست و تأکید کرد: دست ما برای ساخت مستند باز است و در کشورمان سوژه های بسیاری داریم که همه زمینه ها از فرهنگی و اجتماعی تا تاریخی و ایرانگردی و سیاسی را دربرمی گیرد. بنابراین باید تلاش کنیم آثار خوب و در سطح بین المللی تولید کنیم و از مسائلی که توده مردم به آن دقت نمی کنند، مستندهای روشنگرانه ای بسازیم.

وظیفه من و شما تلاش برای پیشرفت ایران آباد است

پورمحمدی با بیان اینکه مستندساز روشنفکر و متعهد به مردم راست می گوید، ادامه داد: فیلمسازان اگر در آثارشان دروغ بگویند به مردم خیانت کرده‌اند. اما وظیفه من و شما این است که برای پیشرفت ایران آباد، نجابت، اسلام و شجاعت تلاش کنیم. اگر کار ما با این اهداف و با نیت پاک و خوب باشد، کارمان جلو می رود و موفق می شویم اما اگر قصد خودنمایی داشته باشیم شکست می خوریم.

معاون سیما در پایان اعلام کرد: باید با کمک هم برنامه های خوبی برای پیشرفت کشور ایران بسازیم. گرچه راه سختی، ناهمواری و گرما و سرمای زیادی دارد، اما باید این دشواری ها را تحمل کنیم، با قدرت کار کنیم و جلو برویم تا موفق شویم.

منبع:ایسنا

 

 

پاسخ دهید