معرفی بازی ایرانی باقلوا

0

گیگر :

عنصر بومی بودن یک بازی ویدیویی یک برگ برنده برنده محسوب می‌شود و میزان موفقیت آن بستگی به خلاقیت سازنده بازی دارد که تا چه میزان می‌تواند از این برگ برنده استفاده کند و المان‌های بومی یک کشور را در بازی خود بگنجاند یا آن‌ را پایه اصلی بازی خود قرار دهد. با توجه به پتانسیل بالای زبان فارسی که استفاده‌های خلاقانه از آن را در مواردی همچون غلطنامه دهخدا یا بازی آفتابه مشاهده کرده بودیم، این بار استودیو نردبان اندیشه با بکارگیری کلمات چهار حرفی زبان فارسی دست به ساخت پازلی زده است که علیرغم ظاهر ساده خود به شدت چالش برانگیز است و شما را درگیر خود می‌کند.

ساز و کار باقلوا بسیار آسان است، چهار مربع که هر یک دارای یکی از حروف فارسی برروی خود هستند در کنار هم قرار دارند و شما می‌بایست با انتخاب مسیر درست برای نوشتن یک کلمه، این حروف را به طور پیوسته و با لمس کردن و کشیدن ممتد دست خود برروی آن‌ها انتخاب کنید. این مسیر ممکن است در جهت عقربه‌های ساعت یا خلاف آن و یا حتی بصورت ضربدری باشد و این مسئله خود یکی از دلایلی است که سختی بازی را دوچندان می‌کند.

با توجه به طیف بزرگ کلمات چهار حرفی در زبان فارسی، باقلوا دارای 500 مرحله است که همین امر باعث می‌شود با شروع کردن آن مدت بسیار زیادی شما را درگیر خود کند. البته ممکن است در میان این مراحل جایی حدس‌های شما به در بسته بخورند و از پیدا کردن جواب پازل عاجز شوید! اما در بازی سیستمی درنظرگرفته شده است که به شما این اجازه را می‌دهد با هزینه کردن سکه‌هایی که با حل کردن هر پازل به دست می‌آورید یک حرف، یک اشاره به موضوع یا خود کلمه را انتخاب کنید که به ترتیب هرکدام دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. اما درکنار تمامی این محاسن، باقلوا یک ایراد بسیار بزرگ دارد و آن پایین بودن کیفیت تکسچرها یا بافت‌های گرافیکی آن است که اگر از یک تلفن هوشمند با رزولیشن تصویر بالا بهره می‌برید، قطعا بیشتر به چشم خواهد آمد. البته این ایراد به هیچ وجه از لذت بازی نمی‌کاهد و امیدواریم در آپدیت‌های بعدی بازی شاهد بهبود آن باشیم.

باقلوا عنوانی است که به صورت رایگان و با دارا بودن پرداخت درون برنامه‌ای، به زیبایی ذهن شما را به چالش می‌کشد و می‌تواند یک همراه مناسب برای سپری کردن اوقات فراغتتان محسوب شود. شما می‌توانید این بازی را از کافه بازار برای سیستم عامل آندروید دانلود کنید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید