معرفی بازی ایرانی «تیکاف ۳»

0

گیگر :

درمیان بازی‌های تلفن‌های هوشمند، قطعا عناوین ریسینگ جایگاه ویژه‌ای برای خود کسب کرده‌اند و طرفداران پروپاقرص خود را دارند. همین باعث شد تا به سراغ جدیدترین ساخته استودیو طراحان سفید یعنی تیکاف ۳ برویم تا با بررسی این بازی زمینه معرفی آن به علاقه‌مندان این سبک را فراهم کنیم.

 

داستان تیکاف3 از این قرار است که رئیس پلیس شهر برای نفوذ به باند خلافکاران شهر از شما که از قضا دست فرمون خوبی هم دارید کمک می‌گیرید و شما با وارد شدن به بندر و شرکت در مسابقات انتخابی، سعی در جلب اعتماد آن‌ها می‌کنید. پس از هر مسابقه امتیازات بدست آمده را برای ارتقا ماشین خود و یا خرید یک ماشین بهتر صرف می‌کنید که قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای بازی این فرآیند را آسان‌تر می‌کند. هم اکنون پس از چند آپدیت منتشر شده، بازی دارای 23 اتومبیل مختلف است که از پراید و پیکان معمولی و اسپورت شروع و درنهایت به لامبورگینی آونتادور ختم می‌شوند. اولین برخورد با تیکاف3 یادآور عناوین مشهور این سبک یعنی نیدفوراسپید یا آسفالت است که این شباهت را می‌توان در طراحی گرافیکی بازی و منوها و شخصیت‌های آن دید، اما ارائه المان‌های بومی در طراحی آن کمک فراوانی به جلوه بازی کرده است. طراحی محیط و ماشین‌های بازی و همچنین گرافیک سه بعدی آن به خوبی انجام گرفته است و با صرف نظر از برخی کمبودها در جزئیات می‌توان آن را قابل قبول دانست.

اما درکنار تمام موارد مثبت ذکر شده، گیم‌پلی بازی یا همان کنترل ماشین‌ها بشدت از لذت بازی کاسته است و می‌توان بزرگ‌ترین ایراد آن را همین امر دانست. البته پس از آپدیت‌های منتشر شده تا حدودی این مشکل برطرف شده است اما همچنان با رسیدن به پیچ‌ها این مشکل بیش از همه به چشم می‌آید و اینجاست که کنار آمدن با بازی سخت و دشوار می‌شود! گرچه هندلینگ ماشین به خوبی با سنسورهای تلفن‌های همراه همخوانی دارد و به راحتی می‌توانید با تکان دادن تلفن خود ماشین را در مسیر دلخواه حرکت دهید اما زمانی که به سر پیچ می‌رسید با تکان سریع تلفن خود ماشین به دور خود میچرخد و با تکان آرام آن هم نتیجه دلخواه حاصل نمی‌شود. برای حل این مسئله ممکن است با کمی صبوری و کسب تجربه بتوانید با گیم‌پلی بازی کنار بیایید اما همچنان می‌توان این فقدان را بزرگ‌ترین عامل دست نیافتن بازی به جایگاه‌های بالاتر و حفظ مخاطبان خود دانست.

درکل می‌توان تیکاف3 را یک پیشرفت چشمگیر در میان بازی‌های ایرانی دانست که با آپدیتهای متوالی خود سعی در اضافه کردن قابلیت‌های جدید و بهبود گیم‌پلی خود دارد. هم‌اکنون شما می‌توانید این بازی را از کافه بازار به طور رایگان دانلود کنید.

 

cover

پاسخ دهید