معرفی بازی ایرانی دلاور | قهرمانی از دل مردم

0

گیگر :

تابستان را می‌توان اوج استقبال کاربران از بازی‌های کامپیوتری چه برروی تلفن‌های همراه و چه برروی پلتفورم‌های اصلی تلقی کرد. اما درمیان تمامی عناوین عرضه شده کمتر بازیی به چشم میخورد تا همانند دلاور بتواند ساعت‌ها کاربران را با ارائه یک گیم‌پلی لذت بخش سرگرم کند.

داستان بازی مطابق با معضل بزرگی است که هم اکنون دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کند. تروریست‌ها در حال حمله به شهرهای مختلف هستند و در این بین بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی را هدف اول خود قرار داده‌اند. اما از میان مردم فردی دلاورانه شروع به دفاع از این بیمارستان‌ها درمقابل حملات تروریست‌ها می‌کند و او کسی نیست جز دلاور، کارکتری که شخصیت آن در دستان شماست! اولین چیزی که پس از شروع بازی متوجه آن ‌می‌شوید گیم‌پلی خلاقانه بازیست. شما در مجموع شش اسلحه مختلف دراختیار دارید که به مرور زمان و با پیشروی در مراحل بازی نحوه استفاده از آن‌ها را یاد میگیرید. هرکدام از این اسلحه‌ها کاربرد و رنج متفاوتی دارند که با توجه به محل سنگر شما، می‌بایست در انتخاب اسلحه خود دقت کنید و شمارش تیرهای خود را از دست ندهید. خارج از روند اصلی بازی که تنها ختم به شلیک کردن به سمت تروریست‌ها از سنگر می‌شود، یک بخش آزاد نیز وجود دارد که در این بخش کنترل کارکتر به دست شما داده شده و میبایست در یک فضای تعیین شده اقدام به کشتن تروریست‌هایی که به سمتتان می‌آیند بکنید. درواقع هدف اصلی این بخش بدست آوردن مقدار بیشتری سکه است که در بازی به منظور خرید مهمات استفاده می‌شونداما اولین مشکل دلاور که لازم است به آن اشاره کنیم مربوط به همین خرید مهمات و قیمت بسیار بالای آن‌ها در فروشگاه بازی است که نقش مراحل آزاد را در بازی چندین برابر کرده و کاربر را هرازگاهی مجبور می‌کند برای ادامه دادن به پیشروی در مراحل بازی دوباره سری به مرحله آزاد قبلی زده تا بتوانند از پس هزینه خرید مهمات مورد نظر برآیند! دیگر نکته مهم در گیم‌پلی دلاور نقش اسلحه‌ها در پیشروی در مراحل بازی است. هر اسلحه استفاده و قدرت مختلفی دارد و استفاده از چند اسلحه در طی یک مرحله کمک بزرگی به شما خواهد کرد. برای مثال شاتگان دارای برد کوتاه اما قدرت بسیار زیاد است و تیرهای آن پخش شده و همزمان چند هدف را زخمی می‌کنند، کلاشینکف دارای برد بالا و سرعت زیاد شلیک است و در حملات پر تعداد تروریست‌ها میتواند به سرعت کار پاکسازی را انجام دهد. اما گل سرسبد تمامی این سلاح‌ها تفنگ دوربین‌دار یا همان اسنایپ است! چرا که به طور کلی گیم‌پلی بازی را تغییر داده و لذت بازی را چندین برابر می‌کند. هنگام استفاده از اسنایپ، دید بازی به حالت اول شخص تغییر کرده و شما در دوربین اسلحه سیل تروریست‌ها که از دور به شما نزدیک می‌شوند را می‌بینید و باید با هدف‌گیری دقیق آن‌ها را از پا درآورید. درمجموع دلاور دارای چهل مرحله مختلف است که به مرور چالش‌برانگیزتر و سخت‌تر می‌شوند و به‌ همین خاطر می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

از لحاظ ظاهری نمی‌توان دلاور را زیاد تحسین کرد، چرا که گرافیک تکنیکی بازی ضعیف است اما طراحی مکعبی شکل شخصیت‌ها نکته مثبت این بخش محسوب می‌شود. البته در عناوینی همچون دلاور گرافیک حرف اول را نمی‌زند و درواقع یک عامل اصلی محسوب نمی‌شود، چرا که گیم‌پلی خلاقانه و چالش‌برانگیز آن چیزیست که شما را مجذوب خود می‌کند. در صداگذاری و موسیقی بازی نیز کمکاری صورت گرفته است و شنیدن جملات تکراری در حین مراحل بازی به به اندازه موسیقی آن به مرور خسته‌کننده می‌شود.


درمجموع می‌توان دلاور یا The Brave را یکی از شاهکارهای استودیو گونای خطاب کرد که می‌تواند یک انتخاب مناسب برای سپری کردن اوغات فراقت شما در این تابستان گرم باشد. با توجه به محتوای نسبتا خشن بازی سازندگان یک مد مخصوص کودک نیز در بازی تعبیه کرده‌اند که تمامی افکت‌های خون و خون‌ریزی از بازی حذف شده و شما ‌می‌توانید بدون دغدغه‌ای از این نظر دلاور را برای سرگرم شدن کودک خود انتخاب کنید.

 

 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید