معرفی بازی ایرانی سلحشوران | یک مبارزه اساطیری

0

گیگر :

کمتر پیش می‌آید در میان عناوین مبارزه‌ای داخلی به موردی برخورد کنیم که بتواند از پتانسیل‌های لازم در این سبک استفاده کرده و به موفقیت برسد. سلحشوران جدیدترین عنوان استودیو باران رویا نمونه یک بازی مبارزه‌ای تمام عیار است که در ادامه به بررسی و معرفی آن می‌پردازیم.

همچون تمامی نبردها، این بار هم راوی ماجرای جنگ میان دو نیروی خوب و بد را تعریف می‌کند که بر همین اساس در سلحشوران شخصیت‌های اصلی بازی را اهورا و اهریمن تشکیل می‌دهند. داستان بازی اینگونه شروع می‌شود که اهورا و اهریمن با یکدیگر پیمان می‌بندند تا به قلمرو یکدیگر نزدیک نشوند، اما اهریمن از اعتماد اهورا سوء استفاده می‌کند و وارد قلمرو اهورا می‌شود که در نتیجه جنگی بزرگ شکل میگیرد اما در پایان قهرمانان اهورا موفق می‌شوند نیروهای شیطانی اهریمن را شکست دهند. اهریمن که نمی‌تواند شکست خود را قبول کند این بار به سراغ جادوی سیاه می‌رود و با استفاده از آن شروع به ساختن نمونه شیطانی هر یک از این قهرمانان می‌کند و آنان را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد. نقشه اهریمن به خوبی پیاده‌سازی می‌شود و درست زمانی که تصور می‌کند پیروزی نزدیک است اهورا خبر از حضور یک قهرمان جدید می‌هد و ادعا می‌کند با حضور او پیروزی از آن نیروهای روشنایی خواهد بود. حال شما در نقش این قهرمان جدید وارد بازی می‌شوید و با کمک‌ها و راهنمایی‌های اهورا به نبرد با نیروهای شیطانی میپردازید تا سرانجام به پیروزی دست پیدا کنید…
 

بطور کلی شاهد آن هستیم که امروزه بازی سازان ایرانی بیشتر به سمت داستان‌های سنتی و اساطیری فارسی آمده‌اند و روز‌به‌روز شاهد استفاده بیشری از آن‌ها در بازی‌های مختلف هستیم. سلحشوران نیز یکی از همین موارد است که با استفاده از یک داستان سنتی بستری برای گیم‌پلی خود فراهم کرده و نبردها و مبارزات بازی را مرتبط با هدفی معین سامان‌دهی کرده است. اما به فاصله گرفتن از بخش داستانی به مهم‌ترین بخش یک بازی مبارزه‌ای یعنی گیم‌پلی آن می‌رسیم. درخصوص گیم‌پلی سلحشوران می‌توان اظهار کرد شامل یک پارادوکس بزرگ هستیم، چرا که هرچقدر شاهد ایده‌ها و خلاقیت‌های جدید و استفاده مناسب و دقیق از آن‌ها هستیم، به موازات آن شاهد مشکلات بزرگ و کوچکی هستیم که تا حدودی ممکن است لذت بازی را برای شما کاهش دهند. گیم‌پلی بازی شامل سه دکمه ضربه سبک، ضربه سنگین و گارد است که استفاده به موقع از آن‌ها و ترکیب آن‌ها با ضربات تخصصی می‌تواند شما را به پیروزی در نبردهای بازی برساند. اما مسئله اصلی آن است که سلحشوران یک عنوان مبارزه تاکتیکی نیست و شما برای پیروزی در نبردهای مختلف نیازی به اجرای یک تاکتیک مشخص ندارید، بلکه استفاده به موقع با چاشنی صبر از امکانات موجود می‌تواند شما را به پیروزی برساند و این یکی از معایب بازی محسوب می‌شود. انیمیشن‌ای ضربات و حرکات شخصیت‌های بازی به خوبی طراحی شده‌اند اما کندی برخی از این انیمیشن‌ها در هنگام اجرای فنون بازی ممکن است به ضرر شما تمام شود و نتیجه نهایی آنچه که تصور می‌کردید نباشد، درکنار این مشکل برخی اوقات شاهد بوجود آمدن برخی باگ‌ها در هنگام زدن دکمه‌ای بازی هستیم که موجب می‌شوند علی‌رغم لمس دکمه‌های روی صفحه شاهد واکنشی از شخصیت بازی نباشیم.

سازندگان بازی استفاده از یک تلفن هوشمند با سخت افزار قوی را برای تجربه بهتر سلحشوران پیشنهاد داده‌اند و با یک بررسی کلی می‌توان طراحی گرافیکی بازی را بسیار خوب اما کم تنوع اعلام کرد. چهره‌های شخصیت‌ها و محیط‌های بازی به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند اما تنوع بسیار پایین آن‌ها موجب زدگی کاربر از بازی می‌شود چرا که تنها در کنار دو محیط کلی بازی ممکن است در نبردهای گوناگون با دشمنان یکسان مواجه شوید. البته تیم سازنده بازی اعلام کرده است که در ادامه و با انتشار آپدیت‌های بیشتر این مشکلات را حل خواهند کرد. صحبت از ظاهر شخصیت‌های بازی شد، لازم به ذکر است در بازی سیستم ارتقاء قدرت شخصیت و شخصی‌سازی ظاهر آن نیز وجود دارد، در این بخش شما می‌توانید از میان دسته‌بندی‌های موجود اقدام به خرید آیتم‌های مختلف برای شخصیت خود کنید اما یکی دیگر از مشکلات بازی در اینجا یافت می‌شود چرا که هزینه خرید هر یک از این آیتم‌ها بقدری بالا است که اگر بخواهید با تکیه بر جوایز حاصل از پیروزی در نبردها اقدام به خرید آنان کنید مدت‌ها طول می‌کشد تا بتوانید آیتم‌های مورد نظر خود را خریداری کنید! در این بین وجود نوار انرژی بازی که تعداد دفعات بازی کردن شما را کاهش می‌دهد موجب می‌شود تا روند پیشرفت شما به کندی هرچه تمام‌تر پیش رود. البته سلحشوران عنوانی است که بصورت رایگان قابل دانلود است و استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای برای حمایت از سازندگان این بازی مطمئنا ‌امری شایسته تلقی می‌شود.


درنهایت به بررسی موسیقی و صداگذاری بازی میپردازیم، در بازی تنها یک قطعه حماسی وجود دارد که هماهنگی بسیار زیادی با تم بازی دارد و حس هیجان را به خوبی در کاربر القا می‌کند. صداگذاری بازی نیز با رعایت تمامی اصول حرفه‌ای انجام گرفته است و از ابتدای ورود به بازی و شنیدن صدای کارکترها و دیگر اصوات درون بازی مانند “یک دو سه” قبل از شروع نبردها می‌توانید به درستی کار سازندگان در این زمینه پی ببرید.


در پایان می‌توان سلحشوران را یکی از برترین عناوین مبارزه‌ای داخلی دانست که هم‌اکنون برروی سیستم عامل آندروید از طریق فروشگاه کافه بازار در دسترس است. امیدواریم در ادامه سازندگان بازی با انتشار آپدیت‌های بیشتر مشکلات بازی را رفع کرده و به هرچه بهتر شدن تجربه این بازی کمک کنند.

 

 


 

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید