معرفی بازی ایرانی والیبال حرفه‌ای؛ یک نوستالوژی جذاب

0

گیگر :

حال استودیو “هه ستی یاری” با استفاده از همین نوستالوژی قدیمی عنوانی را روانه تلفن‌های هوشمند کرده است که گرچه در نگاه اول شما را به یاد سوپر والیبال می‌اندازد، اما در باطن تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. اولین بخشی که پس از وارد شدن به بازی با آن مواجه می‌شوید بخش آموزش بازی است. شاید یکی از بزرگترین مشکلات سوپر والیبال عدم وجود چنین بخشی بود که باعث می‌شد بعضی از تکنیک‌ها و عکس‌العمل‌های خاص بازی فقط توسط تیم حریف اجرا شود و شما نحوه انجام آن را ندانید، اما این مسئله کاملا در والیبال حرفه‌ای متفاوت است و در بخش آموزشی بازی انواع مختلف سرویس و اسپک زدن و تکنیک‌ها دفاعی آموزش داده می‌شود. یادگیری دقیق تمامی فنون و مهارت‌های بازی چیزی از سختی آن نمی‌کاهد و درواقع این سختی بسیار زیاد موجب می‌شود تفاوت‌های بین یک بازیکن حرفه‌ای و یک بازیکن تازه وارد بیشتر به چشم بیاید. اما بخشی از این سختی‌ها بخاطر هاردکور بودن بازی نیستند بلکه از مشکلات متعدد در گیم‌پلی بازی نشات می‌گیرند. برای مثال یکی از سختترین قسمت‌های بازی دریافت درست و به موقع سرویس است که برخلاف سوپر والیبال در والیبال حرفه‌ای دوربین بازی ثابت است و دید مناسبی از زمین تیم خودی به نمایش نمی‌گذارد و همین امر پیش‌بینی مکان فرود توپ را دشوار کرده و تقریبا جمع کردن سرویس را غیرممکن می‌کند! همچنین انیمیشن خشک و آهسته حرکت کردن یا عکس‌العمل‌هایی مانند اسپک زدن و پریدن یکی از مشکلاتی است که با کاستن از سرعت عمل شما باعث می‌شود نتوانید با یک زمانبندی مناسب نسبت به واکنش‌های حریف پاسخ دهید. خوشبختانه این امکان وجود دارد که مشکلات ذکر شده در آپدیت‌های بعدی بازی برطرف شده و باعث دو چندان شدن لذت آن شوند.

پرداخت درون‌برنامه‌ای یکی از قسمت‌هایی است که قطعا سروکارتان به آن خواهد افتاد. در بازی دوازده تیم ملی کشورهای مختلف وجود دارد که در شروع کار بخشی از آن‌ها قفل هستند و شما می‌بایست به وسیله سکه‌های جمع‌آوری شده توسط پیروزی در مسابقات مختلف اقدام به باز کردن این تیم‌ها بکنید. همچنین می‌توانید بوسیله پرداخت سکه مدل‌های مختلف توپ بازی را باز کرده و تبلیغات آن را نیز حذف کنید. بجز مسابقه دوستانه، لیگ جهانی و مسابقات کاپی نیز برای بازی درنظر گرفته شده‌اند و شما با وارد شدن به هر یک از این تورنومنت‌ها ساعت‌ها سرگرم بازی می‌شوید که تیم سازنده بازی برای ناتمام نماندن مسابقات بخاطر قطع شدن بازی، مکانیزم ادامه مسابقه قبلی را به بازی اضافه کرده‌اند که باعث می‌شود شما با خیال راحت در مواقع ضروری از بازی خارج شده و دوباره بتوانید مسابقه خود را ادامه دهید. یکی دیگر از ویژگی‌های بازی کامل بودن اسامی بازیکنان تیم‌های مختلف است و این امکان برای شما وجود دارد تا بطور دلخواه ترکیب مورد نظر خود را چیده یا در صورت نیاز اقدام به تعویض بازیکنان در حین مسابقه کنید.
والیبال حرفه‌ای درکنار مشکلات ریز و درشت خود عنوانی است که توانسته یک نوستالوژی قدیمی را در اسمارت‌فون‌های امروزی بازسازی کند و پتانسیل بالایی برای کسب موفیقت‌های گوناگون دارد. اگر شما نیز یکی از طرفداران ورزش والیبال هستید و جای خالی یک بازی مناسب بر روی تلفن خود را احساس می‌کنید به شما توصیه میکنیم حتما به سراغ والبیال حرفه‌ای رفته و آن را به طور رایگان از بازار دانلود کنید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید