معرفی دریاچه چورت از جاذبه های ایران

0

گیگر:

موضوع: گردشگری
تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۴
0 دیدگاه
3 مشاهده

معرفی دریاچه چورت از جاذبه های ایران

دریاچه چورت از چشم اندازهای طبیعی مازندران می باشد

در حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی این استان می باشد. این دریاچه که نام دیگرش دریاچه میانشه است با وسعت حدود ۲٫۵ هکتار به دلیل نزدیکی به روستای چورت، به نام دریاچه چورت شناخته می شود.

دریاچه میانشه در ۳۵۰ کیلومتری تهران و در جنگلهای بکر چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در ۸۰ کیلومتری جنوب ساری واقع است.

این دریاچه حدود دهه ۱۳۰۰ خورشیدی بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده است. دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوششهای جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته است. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارشهای فصلی متغیر است.

ویژگی منحصر بفرد و دیدنی دریاچه چورت که شاید در کمتر نقطه ای از ایران دیده باشید، پدیدار شدن باقیمانده درختهایی است که در محل پیدایش دریاچه بوده اند و درهنگام کاهش آب نمایان می شوند که منظره ویژه ای را ایجاد میکند.

دریاچه چورت یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است که برای رسیدن به آن می توانید مسیر جنگلی را در پیش بگیرید و لذت پیاده روی در میان درختان انبوه را هم تجربه کنید. البته این مسیر مجهز به استراحتگاه و سرویس های بهداشتی است و همین از سختی پیاده روی هایتان کم خواهد کرد و باعث لذت بخش تر شدن سفرتان خواهد شد.

جاذبه های این محل زیاد است، درختان سر به فلک کشیده، پوشش گیاهی و سبز رنگ آرامش دهنده، سکوت، مه ، آب، صدای حیوانات و پرندگان، هوای دل انگیز و نم دار، شاخه های خم شده در آب و درختان از آب بیرون زده، جاده خاکی زیبا و آسمان زیباتر، همه و همه تنها بخشی از زیبایی های این منطقه است که نوشته ها و تصاویر توانایی بازگو کردن این همه زیبایی را ندارند.

اگر قصد عزیمت به این دریاچه را دارید حتما تجهیزات کامل شامل چادر، وسایل گرمایشی، خوراک و سایر وسایل ضروری را همراه خود داشته باشید. خبر خوب اینکه می توانید در اینجا اقامت شبانه خوبی داشته باشید. البته شنا کردن در این دریاچه کمی خطرناک است اما می توانید در این دریاچه ماهیگیری کنید.

مسیر دسترسی دریاچه چورت:

برای رسیدن به دریاچه چورت، باید مسیر ساری _ کیاسر را در پیش بگیرید. بعد از طی مسافتی در حدود ۲۵ کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می شوید. ۱۵کیلومتر جلوتر، در جاده آسفالته به روستای چورت خواهید رسید. پس از روستا چندین مسیر خاکی برای دسترسی به دریا وجود دارد. مسیر جاده خاکی به طول ۱۰ کیلومتر به دریاچه چورت منتهی می شود. برای دسترسی می توانید از راهنمایان محلی هم کمک بگیرید.

های برگ

لینک مطلب

پاسخ دهید