معرفی دو مدل PowerShot جدید از کنون

0

معرفی دو مدل PowerShot جدید از کنون

یکی از برترین سری‌های کامپکت دنیا، سری PowerShot  شرکت Canon  می باشد و طرفداران عکاسی نیز مشتاقانه منتظر معرفی مدل‌های جدیدی از این سری دوربین‌ها هستند، شرکت Canon امروز انتظار آن‌ها را به پایان رساند و مدل‌های G7 X Mark II و SX720 HS را از سری PowerShot  معرفی کرد.

دوربین G7 X Mark II از همان طراحی G7 X بهره برده و در ظاهر این دوربین عملاً هیچ تغییری را مشاهده نخواهید کرد اما با رفتن به قلب این کامپکت متوجه پیشرفت خواهید شد شرکت Canon  در قلب این مدل از پردازشگر تصویری DIGIC 7 استفاده کرده که می‌توان گفت جزو برترین پردازشگر های تصویری امروزه دوربین‌های هوشمند می‌باشد و نتیجه‌ی تلاش شرکت Canon  در ساخت پردازشگرهای تصویری به حساب می آید. به گفته‌ کنون این پردازشگر تصویری با همه‌ی پردازشگر‌های طبیعی آنها تا بدن لحظه تفاوت دارد. سنسور این دوربین نیز هیچ تغییری نکرده و مانند G7 X است، همان سنسور یک اینچی با فاصله کانونی 1.8 تا 2.8 که در ساخت G7 X بکار رفته بود. ایزو  این دوربین بین 12800 تا 25600 متغیر بوده و بسته به نوع نیاز کاربر قابل تغییر می‌باشد. این دوربین قابلیت عکاسی پشت سرهم 8 عکس را داراست که نسبت به مدل قبلی یک پیشرفت به حساب می‌آید.

امّا می‌رسیم به مدل SX720 HS، این دوربین نیز تفاوت بزرگی به نسبت مدل قبلی خود نکرده و فقط 10 برابر بزرگنمایی اپتیکال بیشتر به نسبت مدل قبلی خود دارد، این در صورتی است که مدل قبلی یعنی SX710  دارای بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر بوده که این قابلیت برای حرفه‌ایی‌ها قطعاً قابل توجه خواهد بود. این دوربین کامپکت، همانند DSLR های هوشمند جهان نیز از قابلیت NFC  و در نهایت Wi-Fi  بهره می‌گیرد تا جا به جایی اطلاعات سریعتر از هر لحظه باشد. همچنین SX720 دارای قابلیت فیلمبرداری با رزولوشن Full HD  با نرخ فریم 60 بر ثانیه می‌باشد که دیگر با این موضوع تفاوتی بین دوربین‌های کامپکت و DSLR  نمی‌ماند. در آخر نیز باید ذکر کرد که مدل SX720 HS  قرار است با قیمت 380 دلار در ماه آینده و مدل G7 X Mark II قرار است تا در ماه می 2016 با قیمت 700 دلار وارد بازار‍‌های جهانی شود.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید