معرفی طرح های دانش بنیان برتر به سرمایه گذاران

0

عضو بنیاد نخبگان گفت: معرفی طرح های دانش بنیان برتر به سرمایه گذاران با هدف ارتقای سطح علمی و تولید کالا انجام می شود.

محمد رستمی عضو بنیاد نخبگان در گفت و گو با دخبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ با اشاره به ایجاد بانک اطلاعاتی حوزه نوآوری اظهار داشت:  مرکز فن‌بازار ملی ایران به نمایندگی از معاونت علمی اجرایی در جهت ایجاد بستری مناسب برای توسعه ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صنعتگران کشور با صاحبان طرح‌های سرمایه‌گذاری، طرح‌های بر‌تر را  به سرمایه‌گذاران، صنعتگران معرفی می کند. 

وی ادامه داد: در این مسیر طرح‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند. بانک اطلاعات طرح‌های قابل سرمایه‌گذاری حوزه فناوری باقابلیت دسترسی عمومی از طریق وب ایجاد شده و  به صورت  طرح امکان‌سنجی  در اختیار سرمایه‌گذاران با هدف حمایت مالی قرار داده می شود.

عضو بنیاد نخبگان در خصوص اقدامات انجام شده  برای رسیدن به اهداف مورد نظر متناظر یابی اطلاعات طرح‌ها گفت: با ارائه خلاصه طرح‌ها به سرمایه‌گذاران بالقوه با توجه به تناظر یابی انجام‌شده،  ایجاد بسترهای برگزاری جلسات چندجانبه بین سرمایه‌گذاران و سرمایه پذیران به‌منظور انعقاد قرارداد و انجام سرمایه‌گذاری در این بنیاد صورت می گیرد.

رستمی یاد آور شد: این طرح  که به‌صورت آزمایشی اجرا می‌شود، صرفاً طرح‌های شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا که در حوزه‌های فناوری چون سخت‌افزارهای رایانه‌ای، برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات؛وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی؛ داروهای پیشرفته فعالیت  دارند در مرحله اول اجرا می شود. 

وی عنوان کرد: جذب سرمایه برای طرح‌ها بوسیله کارگزاران مورد تأیید مرکز فـن بـازار ملـی ایـران صـورت می گیرد و صاحبان طرح‌ها ملزم به پرداخت هزینه جذب سرمایه‌گذار می شوند.

عضو بنیاد نخبگان گفت: طرح‌ها می‌بایست دارای توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاری بـوده و صـاحب طـرح متعهـد شده همکاری لازم را با این مرکز به عمل‌آورده و در هر مرحله اطلاعات درست و دقیق را ارائه کند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید