معرفی فیلم اتاق (Room)

0

معرفی فیلم اتاق (Room)

اتاق یک فیلم دارم کانادایی-ایرلندی محصول سال 2015 است که به زبان انگلیسی ساخته شده و در 16 اکتبر 2015 در امریکا اکران شد این فیلم به کارگردانی لنی آبراهامسون و نویسندگی اما داناهیو است که بر اساس رمانی به همین نام که خود او نوشته  ساخته شده‌است که بری لارسون، جیکوب ترمبلی، جوآن آلن و ویلیام اچ میسی و… در آن نقش آفرینی میکنند.فیلم اتاق در مراسم اسکار امسال حضور داشت که  بری لارسون برای بازی در این فیلم  جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد.

اما داناهیو  ایده رمانش  را از یک جنایت وحشتناک که در سال 2008 اتفاق افتاد گرفته است .  داستان این جنایت از این قرار است که:طی خبری پلیس اتریش می گوید که یک مرد اتریشی 73 ساله اعتراف کرده که دخترش را در زیر زمین خانه اش به مدت 24 سال زندانی کرده بوده است و از او هفت بچه دارد. داستان فیلم از این قرار است که دختر هفده ساله ای به نام جوی (بری لارسون) توسط مردی  ربوده میشود و  در یک “اتاق” زندانی است او مورد تجاوز رباینده قرار می گیرد و پس از دو سال، پسری به دنيا می آورد که اسم او را جک میگذارد. “نیک پیر” (شون بريجز) (رباینده) به دختر اجازه می دهد تا بچه اش را در همان اتاق نگه دارد و بزرگ کند. جک از دنیای بیرون هیچ چیز نمی داند و مادرش به او گفته که هیچ چیز جز فضا نیست. راهی که به نظرش تنها گزینه ای است که می تواند موجب شود تا جک با زندگی که به آن دو تحمیل شده کنار بیاید و آن را بپذیرد…

اتاقی که جک و مادرش در آن زندانی هستند را میتوان به طور سمبلیک دنیای شخصی هر انسان و منطقه امن او دانست که آن را مانند دیواری به دور خود کشیده است و از پا گذاشتن به بیرون می هراسد. فیلم اتاق ما را به بیرون رفتن از این اتاقی دعوت میکند و به ما امید میبخشد که دنیای بیرون این اتاق میتواند دنیایی زیبا تر و بهتر باشد. اگر خود را جای جک بگذاریم که از زمان تولدش هیچ ارتباطی با دنیای بیرون نداشته در صحنه ای که او برای اولین بار پایش را از اتاق بیرون میگذارد و به جهان بیرون نگاه میکند و قتی که آسمان بالای سرش را میبیند حسی عجیب را تجربه میکنیم.

اتاق، در کنار داستان هیجا انگیزش بار دیگر زیبایی های دنیایمان را به ما نشان میدهد، دنیایی که باید قدر شناس آن باشیم و از آن لذت ببریم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید