معرفی و بررسی اپلیکیشن نقشه ترافیک تهران

0

گیگر :

اپلیکیشن‌های قدرتمند مختلفی چون Google Maps روی پلتفورم‌های مختلف وجود دارند که امکانات بی‌شماری را به کاربران خود ارائه می‌دهند اما در مقایسه با شهر‌ها و کشور‌های مختلف، ایران و حتی پایتخت آن، تهران، نقش جزیره‌ای تقریباً ناشناخته را ایفا می‌کند. بسیاری از امکانات این نرم‌افزار‌ها در کشور ما غیرفعال بوده و اطلاعات آن‌ها کامل و بروز نیست. این جا است که خلا یک اپلیکیشن نقشه‌یابی ایرانی احساس می‌شود.

چندی پیش پروژه‌ بزرگی به سفارش شرکت کنترل ترافیک تهران و با مدیریت واحد مهندسی ترافیک کلید خورد و شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان ساخت آن را به عهده گرفت. حاصل این پروژه، اپلیکیشن نقشه رسمی ترافیک تهران است که قابلیت‌های زیادی را با خود به همراه دارد.

نقشه تهران با آخرین تغییرات به صورت آفلاین و با امکان چرخش 360 درجه در این اپلیکیشن قابل مشاهده است. موقعیت‌ مکان‌های مختلف از رستوران‌ها و سینماها گرفته تا مراکز خرید و خدمات شهری همگی با دقت زیادی مشخص گردیده و امکان جستجو آن‌ها به کاربر داده شده است. اگر قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را داشته باشید، نقشه ترافیک تهران با ارایه سرویس مسیریابی تاکسی‌های خطی، مترو و اتوبوس‌های BRT به کمک شما خواهد آمد. این برنامه با استفاده از GPS تلفن همراه، می‌تواند نزدیک‌ترین مسیر به مقصد دلخواه شما را نمایش دهد با این مزیت که بر خلاف اپلیکیشن‌های خارجی دیگر، نقشه ترافیک تهران وضعیت ترافیک معابر تهران، طرح زوج و فرد و طرح ترافیک را نیز به طور کامل در نظر می‌گیرد. البته قابلیت مکان‌یابی اپلیکیشن تنها در حالت آنلاین فعال است که امیدواریم در آینده امکان یافتن مسیر به صورت آفلاین نیز مهیا شود.

نقشه رسمی ترافیک تهران از زمان عرضه‌اش در ماه شهریور، مسیر رو به رشدی را تا به امروز طی کرده است و بیشتر مشکلات آن چون سرعت پایین و یا تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات در آپدیت‌های اخیر به طور کامل برطرف گشته‌اند. در حال حاضر، نقشه ترافیک تهران را می‌توان به جرات کامل‌ترین اپلیکیشن نقشه‌یابی برای ساکنین پایتخت دانست. این اپلیکیشن را به طور رایگان می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

cover

پاسخ دهید