معرفی و تصاویر زیبای غار حرا یا کوه نور

0

گیگر:

R1430322787.jpg

معرفی و تصاویر زیبای غار حرا، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

 

 

 

 معرفی و تصاویر زیبای غار حرا

 

غار حِرا مکانی است که محل بعثت محمد، پیامبر اسلام است. درب غار به سمت شمال است و فضای آن گنجایش تقریبی پنج نفر نشسته را دارد. ارتفاع غار نیز به اندازه قامت یک انسان است.

 

غار حرا محل عبادت محمد پیامبر اسلام بوده و او روزهایی از ایام سال، به ویژه در ماه رمضان را در آنجا به‌سر می‌برده‌است. به اعتقاد مسلمانان در همین غار بود که نخستین بار بر محمد وحی نازل گردید و آیات آغازین سوره علق برای وی خوانده شد.

 

از این رو بعضی از مسلمانان بر این باورند که این غار از جمله بهترین و محترم‌ترین نقاط مکه محسوب می‌شود و مسلمانان برای زیارت به آن‌جا می‌روند. کوه ثبیر نیز که در برابر کوه حرا در سوی دیگر جاده قرار دارد، از مکان‌های محترم مسلمانان به شمار می‌رود.

 

توضیح اینکه مکانهای متبرک و مقدس از نظر مسلمانان جایی است که پیامبر اسلام نیز آنرا زیارت کرده باشد مثل کعبه.

 

کوه نور، که در چهار کیلومتری شمال شرقی شهر مکه و کنار راه منا به عرفات بوده، اکنون به علت گسترش مکه، در داخل مکه قرار گرفته‌است. ارتفاع آن از دریا ۶۲۱ و از سطح دامنه ۲۸۱ متر است.

 

این کوه در تورات جبل فاران نامیده شده و نزد مردم محلی به جبل النور معروف است.شکل آن مخروطی و مستقل از دیگر کوه‌ها است. غار حِرا در بالاترین نقطه‌ی این کوه واقع شده و آن را به عنوان یکی از کوه‌های بسیار مهم و با فضیلت مکه دانسته‌اند.

 

ارتفاع دهانه‌ی غار حرا ۲ متر، عرض آن حدود ۲۰/۱ متر و طولش نیز حدود ۲ متر است. از عجایب این غار آن که انتهای آن کاملاً به سوی مسجد الحرام است و در دهانه‌ی آن می‌توان به سمت بیت المقدس نماز خواند.

 

 

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

+ ۳
– ۰

معرفی و تصاویر زیبای غار حرا یا کوه نور

نوشته معرفی و تصاویر زیبای غار حرا یا کوه نور اولین بار در های برگ | مجله اینترنتی برتر پدیدار شد.

لینک مطلب

پاسخ دهید