معرفی پردازنده نسل هفتم اینتل Core i7-7700K

0

معرفی پردازنده نسل هفتم اینتل Core i7-7700K

مشخصات پردازنده جدید اینتل از نسل هفتم خانواده Core با معماری ریز پردازنده Kaby Lake منتشر شد. پردازنده چهار هسته ای Intel Core i7-7700 که مشخصات آن در بنچمارک SiSoft SANDRA منتشر شده، به هشت رشته مجازی مجهز است و در مجموعه پردازنده های سوکت LGA1151 اینتل دسته بندی می شود. پس از فروکش کردن تب و تاب پردازنده های  Skylake و مادربرد های مجهز به چیپ ست سری ۱۰۰ اینتل، اکنون زمان معرفی پردازنده جدید فرا رسیده تا کاربرانی که در سال ۲۰۱۶ قصد خریداری یک کامپیوتر شخصی قدرتمند را دارند، از پردانده جدید اینتل استفاده کنند.

 

پردازنده چهار هسته ای Core i7-7700 با فرکانس پایه ۳.۶ گیگاهرتز فعالیت می کند که با استفاده از فناوری Turbo Boost به ۴.۲ گیگاهرتز افزایش خواهد یافت. در مقایسه با فرکانس پایه و توربو بوست در پردازنده Core i7-6700، افزایش ۲۰۰ مگاهرتزی در هر دو بخش مشاهده می شود. هشت مگابایت حافظه نهان سطح سوم (L3 Cache) و ۲۵۶ کیلوبایت حافظه نهان سطح دوم به ازای هر هسته (L2 Cache Per Core) برای افزایش قدرت پردازشی در نظر گرفته شده است.

 

پردازنده Core i7-7700

 

فناوری ساخت در معماری ریز پردازنده Kaby Lake از نوع ۱۴ نانومتری است و در مقایسه با پردازنده های Skylake، تلاش بیشتری برای بهینه سازی توان مصرفی صورت گرفته است. پردازنده Core i7-7700 با مادربرد های مجهز به چیپ ست سری ۱۰۰ اینتل که هم اکنون در بازار موجود هستند، سازگاری کامل دارد و مادربرد های مجهز به چیپ ست سری ۲۰۰ اینتل که در آینده نزدیک معرفی می شوند، سازگاری کامل با پردازنده Core i7-7700 را دارند.

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید