معرفی چیپ اختصاصی اسنپ دراگون Wear 2100 برای ساعت های هوشمند

0

معرفی چیپ اختصاصی اسنپ دراگون Wear 2100 برای ساعت های هوشمند

امروز کمپانی کوالکام از سه مدل چیپست جدید اسنپ دراگون 625، 435 و 425 به صورت رسمی رونمایی کرد. این چیپست ها که در سه رده کاری مختلف با معماری های 14 و 28 نانومتری تولید شده اند کارکرد عمده در دستگاه های میان رده بازار خواهند داشت. اما معرفی محصولات جدید کوالکام تنها به این سه مدل منحصر نبوده و این شرکت از چیپست اختصاصی خود برای ساعت های هوشمند نیز رونمایی کرد. اسنپ دراگون Wear 2100 به گفته کوالکام قصد دارد نسلی نوین در گجت های پوشیدنی و به خصوص اسمارت واچ ها به وجود آورد.

اسنپ دراگون Wear 2100 قرار است در واقع جایگزین مدل اسنپ دراگون 400 شود که در ابتدا برای تلفن های هوشمند ساخته شده و بعد‌‌تر برای به کار گیری در ساعت های هوشمند بهینه شده بود و در حال حاضر اکثر اسمارت واچ های اندرویدی از این تراشه استفاده می کنند. اما به گفته کوالکام پردازنده Wear 2100 قرار است در چهار بخش تغییرات کلیدی ایجاد کند. بخش اول درباره سایز دستگاه‌هاست. گجت هایی که از Wear 2100 استفاده کنند می توانند تا 30 درصد اندازه کوچکتری نسبت به نسل قبل داشته باشند. همچنین پردازنده جدید می تواند 25 درصد انرژی کمتری نسبت به اسنپ دراگون 400 استفاده کرده و به این ترتیب طول عمر باتری بیشتری برای دستگاه ها ایجاد کند. ویژگی سوم مرتبط با حسگرهاست. در این چیپست از هاب سنسور یکپارچه با مصرف بسیار پایین انرژی استفاده شده تا دقت سنسورها نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد. به علاوه در بخش ارتباطات نیز شاهد پیشرفت های چشمگیری هستیم و Wear 2100 از مودم های جدید 4G LTE با GNSS یکپارچه و سیستم های WiFi و بلوتوث جدید بهره می گیرد.

قابلیت های جدید اسنپ دراگون Wear 2100 می تواند باعث ظریف تر و کوچک تر شدن ساعت های هوشمند، افزایش قابل ملاحظه طول عمر باتری آنها و نیز در نهایت تولید اسمارت واچ هایی شود که می توانند کاملا مستقل از تلفن های هوشمند فعالیت کنند. به این ترتیب می توان پیش بینی کرد سهم این گجت ها در زندگی روزمره کاربران در آینده ای نه چندان دور به صورت چشمگیری افزایش یابد.

mwc2016

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید