معرفی کامل ۱۱ ابزار رایگان برای ست ترکیب و انتخاب رنگ مناسب قسمت ۱

0

 

معرفی کامل ۱۱ ابزار رایگان برای ست ترکیب و انتخاب رنگ مناسب قسمت ۱

مقدمه:خب دوستان  در هر حوزه ای که در حال فعالیت هستید انتخاب رنگ مناسب و ست کردن آنها یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در موفقیت و جذب مخاطب می باشد. اگر شما در انتخاب رنگ ها با مشکل مواجه هستید و کنار هم قرار دادن آنها برایتان وقت گیر است امروز با ما همراه باشید زیرا قصد داریم ۱۱ ابزار رایگان برای معرفی ترکیب رنگ های جذاب و انتخاب رنگ  مناسب را به شما معرفی کنیم.

بررسی ۱۱ ابزار برای ست کردن و انتخاب رنگ مناسب

Free 11 tools to finding the perfect color scheme and color combinations 

رنگ یکی از هفت عنصر اصلی هنر و یکی از جاذبه های اصلی طراحی است. از آنجایی که میزان تاثیرگذاری رنگ ها بر جذب کاربران از اهمیت بسزایی برخوردار است. نیاز می باشد تا اطلاعات اساسی در مورد تاثیرگذاری رنگ ها ، انتخاب ترکیب رنگ مناسب و یا ویژگی های رنگ های گرم و سرد را بدانید.

تحقیقات نشان میدهد که ۹۰ درصد ارزیابی کالاها براساس رنگ صورت می گیرد. بنابراین انتخاب رنگ مناسب برد شما را تضمین خواهد کرد. اگر طراح هستید ، تولیدی پوشاک دارید یا در زمینه چاپ فعالیت میکنید، در ساخت صنایع دستی مهارت دارید و یا در زمینه فروش در حال فعالیت هستید باید از میزان تاثیرگذاری رنگ ها آگاه باشید. رنگ و احساسات انسان ارتباط تنگاتنگی باهم دارند و میزان تاثیر رنگ ها در هر کشوری ، متناسب با فرهنگ آن کشور متفاوت خواهد بود. اگر شما در صنعت و حوزه ی خاصی در حال فعالیت می باشید و میخواهید بدانید تاثیرگذارترین رنگ ها در حوزه ی کاری شما چیست ، به عکس زیر توجه کنید. برای مشاهده عکس زیر در سایز بزرگ کلیک کنید. در تصویر زیر رنگ ها شماره گذاری شده و در سمت راست تصویر براساس شماره رنگ میتوانید مشاهده کنید چه رنگی متناسب با حوزه و فرهنگ مدنظر شما است.

 

باید حتی در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ در خانم ها و آقایان نیز متفاوت خواهد بود همان طور که در تصویر زیر مشخص است و براساس مطلب ذکر شده در وبلاگ Kissmetrics شما میتوانید سه رنگ شاخص که توسط خانم ها و آقایان انتخاب میشود را در زیر مشاهده کنید.

 

براساس آزمایش علمی اثبات شده که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، بین رنگ و احساسات شما ارتباط عمیقی وجود دارد. هر بار که شما یک رنگ را می ببینید، زنجیره ای از واکنش ها داخل هیپوتالاموس در مغزتان رخ میدهد. در نتیجه احساسات شما، رفتارتان را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث می شود که ۶۲٪ تا ۹۰٪ از تصمیم گیری شما براساس رنگ صورت بگیرد. بنابراین توجه و استفاده از روانشناسی رنگ به طور قابل توجهی می تواند به افزایش کاربران وب سایت ها و یا خرید محصولات بی انجامد. در تصویر زیر طیف رنگ ها براساس میزان تاثیرگذاری آنها بر مغز مشخص شده است. مثلا طیف رنگ هایی که شادی ، راحتی ، هیجان ، میل و رغبت و یا قدرت را به مخاطب منتقل میکنند مشخص می باشد.

 

در انتخاب رنگ شما می بایست به چند وجه توجه داشته باشید تا بتوانید از حداکثر میزان تاثیرگذاری رنگ ها استفاده نمایید. در زیر ۴ وجه مهم در انتخاب رنگ مناسب را برای شما ذکر میکنیم :

  • تئوری رنگ ، ابتدا می بایست براساس مواردی که در بالا ذکر کردیم محدوده و تئوری انتخاب رنگ تان را مشخص کنید که بر چه اساسی میخواهید طیف رنگ تان انتخاب کنید.
  • کنتراست ، تعیین کنتراست مناسب با حوزه ی کاری شما میتواند رنگ ها را جذاب تر و دلپذیرتر کند.
  • رنگ های مکمل ، استفاده از رنگ هایی که مکمل و متمم هم هستند میتواند کمک بسزایی در ایجاد یک ترکیب بندی مناسب ایفا کند.
  • طراوت و چالاکی ، هر رنگ تداعی یک حالت خاص برای ما می باشد. رنگ های روشن تر و گرم (قرمز، نارنجی، زرد) تمایل به ایحاد انرژی و هشدار بیشتر در مخاطب و کاربر را دارد. در حالی که رنگ های تیره تر و سرد (سبز، آبی، بنفش) تمایل به ایجاد آرامش دارند. از این رو انتخاب رنگ متناسب با حوزه فعالیت شما میتواند چالاکی و هوشیاری را در کاربر زنده نگه دارد.

نتیجه گیری:عزیزان در این قسمت پرداختیم به ۱۱ ابزار رایگان برای ست ترکیب و انتخاب رنگ .  با توجه به موارد بالا ، حال نوبت به انتخاب و ترکیب رنگ مناسب می باشد. از این رو ما در ادامه ۱۱ ابزار رایگان برای ترکیب و انتخاب رنگ را برای شما معرفی خواهیم کرد. همراه با ما باشید.

گرد آوری: گیگر

منبع:anzalweb

لینک مطلب

پاسخ دهید