معرفی کامپیوتر های سازگار با هدست واقعیت مجازی Oculus Rift

0

معرفی کامپیوتر های سازگار با هدست واقعیت مجازی Oculus Rift

پیش از این با مشخص شدن قیمت و زمان انتشار هدست واقعیت مجازی Oculus Rift توسط سازندگان این محصول تنها یک پرسش مهم برای علاقه مندان این هدست مورد انتظار باقی مانده بود. این که آیا سیستم های کامپیوتری آن ها توانایی پشتیبانی از این هدست مبتنی بر تکنولوژی واقعیت مجازی را خواهد داشت یا خیر؟

 

 

اگر شما هم چنین پرسشی را در سر می پرورانید می توانید نگاهی به مشخصات سخت افزاری زیر داشته باشید تا از این موضوع اطمینان حاصل نمایید. به عبارت بهتر اگر سیستم کامپیوتری شما از چنین مشخصات سخت افزاری یا مشخصاتی بهتر از آن برخوردار باشد شما می توانید بدون هیچ مشکلی به فکر استفاده از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift باشید و در غیر این صورت بهتر است برای غوطه ور شدن در دنیای واقعیت مجازی توسط این هدست به فکر بهره مندی از قطعات سخت افزاری قدرتمند تری در سیستم کامپیوتری خود باشید.

 

  • سیستم عامل : Windows 7 SP1 64 bit or newer
  • پردازنده : Intel Core i5-4590 equivalent or greater
  • کارت گرافیک : NVIDIA GTX 970 – AMD R9 290 equivalent or greater
  • حافظه ی رم : 8 گیگا بایت
  • شیار خروجی : یک عدد HDMI 1.3
  • شیار ورودی : سه عدد USB 3.0 و یک عدد USB 2.0

 

البته برای کسانی که سیستم کامپیوتری شان از مشخصات سخت افزاری فوق پشتیبانی نمی کند و به منظور استفاده از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift قصد بهره مندی از یک سیستم کامپیوتری جدید را دارند سازندگان این هدست یعنی اعضای شرکت Oculus پیشنهاد هایی را مطرح ساخته اند. در واقع طی یکی دو روز اخیر شرکت Oculus به معرفی سیستم های کامپیوتری مجزایی از سه شرکت Dell ، Alienware و Asus پرداخته است که تمامی آن ها به بهترین شکل ممکن قابلیت پشتیبانی از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را دارند و از آن ها با نام کامپیوتر های خانگی Oculus Rift Ready نام برده می شود. در واقع تمامی سیستم های کامپیوتری مذکور به شکل کاملی با هدست واقعیت مجازی Oculus Rift باندل خواهند شد و کسانی که تا کنون نسبت به پیش خرید هدست Oculus Rift اقدام کرده اند قادر خواهند بود با سفارش دادن هر کدام از این محصولات ، به هنگام دریافت هدست واقعیت مجازی خود در زمان از پیش تعیین شده ، سیستم های کامپیوتری مورد انتخاب خود را نیز همراه با هدست Oculus Rift و سایر ملحقات مربوط به آن دریافت نمایند. برای سفارش دادن این محصولات نیز علاقه مندانی که نسبت به پیش خرید هدست Oculus Rift اقدام کرده اند می توانند از تاریخ 16 فوریه ی سال جاری به فروشگاه های معتبری نظیر Best Buy ، Amazon و Microsoft Store مراجعه نمایند. ضمن این که زمان سفارش این محصولات نیز محدود خواهد بود. برای مشاهده کردن سیستم های کامپیوتری معرفی شده توسط شرکت Oculus می توانید به تصاویر زیر مراجعه نمایید. ضمن این که بد نیست بار دیگر به این نکته اشاره کنیم که هدست Oculus Rift قیمتی معادل با 599 دلار خواهد داشت.

 

oculus3

oculus2

 oculus1

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید