معرفی یک کیس جادار و با طراحی کلاسیک از Lian-Li

0

معرفی یک کیس جادار و  با طراحی کلاسیک  از Lian-Li

لیان لی از برندهای صاحب نام  در حوزه  تولید و طراحی  کیس  و از برندهای  متخصص در طراحی کیس های با طراحی کلاسیک  و قدیمی است ! کیس های سنتی  با ورق  رنگ  نخورده  در داخل کیس و سینی مادربرد که شاید این روزها که همه ما جذب کیس های حرفه ای  با طراحی های خاص  ویژه می شویم برایمان  دیگر  غیر قابل  هضم و غیر قابل تحمل باشد ! اما  تولید  و عرضه این سری از کیس ها از  تخصص های لیان لی است  و این بار هم یکی دیگر از این دسته کیس ها را  معرفی کرده است .

این کیس  جدید  که با نام کلی PC-7N  شناخته خواهد شد ،  در دو رنگ  مشکی  با پارت نامبر PC-7N/B  و رنگ نقره ای با  پارت نامبر PC-7N/A  در رده  کیس های Mid-Tower  با پشتیبانی از مادربردهای با فاکتور فرم  ATX  و Micro-ATX   و به صورت اسکلت معکوس ( با قرار گیری منبع تغیه در  قسمت پایین کیس ) تولید شده است .  
در بخش پشتیبانی از تجهیزات ذخیره سازی  ، این کیس  قابلیت پشتیبانی از حداکثر  4 عدد هارد دیسک و یا 4 عددSSD  با انواع فاکتورفرم های 3.5 یا 2.5 اینچ را دارا است . محفظه درایوها  قابل  جداسازی بوده  و نحوه قرارگیری آنها در 8 اسلات مشخص شده ،  توسط فرد اسمبل کننده سیستم به راحتی قابل تغییر  و سفارشی سازی  است تا به این  ترتیب  حداکثر طول  کارت گرافیک قابل نصب بر روی این کیس  به 37 سانتی متر برسد. و در صورتی که  درایوها  در اسلات های میانی  قرار گیرند، این کیس  کارت گرافیک هایی با طول  25 سانتی متر را پشتیبانی خواهد کرد.  در صورت اینکه تمامی محفظه ها جدا شوند ، این امکان وجود دارد  تا  یک درایو هارد دیسک 2.5 اینچی  یا SSD با همین فرم فاکتور، در قسمت زیرین  محفظه 5.25 اینچی  درایوهای نوری قابل  نصب باشد . دو محفظه 5.25  اینچی نیز برای نصب درایوهای نوری برای این کیس تعبیه شده است و به طور کلی  نصب درایوها به راحتی و بدون نیاز به ابزار خاصی صورت می گیرد و در محل پیچ شدن درایوها  واشرهایی برای جلوگیری از لرزش ،تعبیه نموده است. لیان لی  همچنین  برای این کیس 8 جایگاه  برای نصب   کارت های گرافیک و سایر کارت های  توسعه  همانند کارت صدا  یا  شبکه  تدارک دیده است .

 


در بخش پشتیبانی از  تجهیزات خنک کننده  ، این کیس با پشتیبانی از ایرکولرهای پردازنده تا ارتفاع  17سانتی متر  ، پشتیبانی از  واترکولرهای Closed Loop با رادیاتور حداکثر 24 سانتی متری  با ضخامت حداکثر  6 سانتی متر در جلوی  کیس  به جای 2 عدد فن 12سانتیمتری نصب شده  در این بخش  و قابلیت  نصب یک واتر کولر با رادیاتور 12 سانتی متری  در قسمت پشتی  کیس به جای  یک عدد فن 12سانتی متری  که به طور پیش فرض در این بخش نصب شده  ، جای هیچ  حرفی باقی نمی گذارد ! فیلتر های تهویه  تعبیه شده  در قسمت جلو  و زیر پاور  به راحتی  قابل  بازشدن جهت  تمیز کردن بوده  و در قسمت  پشتی کیس نیز یک  شبکه  فیلتر  فلزی  در پشت محل نصب تعبیه گشته است . بنابراین  به طور کلی به همراه این کیس  سه عدد فن 12سانتی متری عرضه شده است .  

 


در قسمت پشت کیس و دقیقاً در پشت سینی مادربرد یک  فضای 14میلی متری  و  در پشت محفظه قرارگیری درایوها  یک فضای27 میلی متری جهت  نظم دهی  و مدیریت کابل کشی بهتر در نظر  گرفته شده است . جالب است بدانید  لیان لی به فکر امنیت  قطعات داخل کیس نیز  بوده و از طریق یک  ضامن برای عبور قفل  که همراه این محصول عرضه شده است ، می توانید  کیس خود را قفل کرده وامنیت آن را تضمین کنید !


این کیس دارای  قابلیت نصب منبع تغذیه با طول حداکثر 27 سانتی متر بوده و از این نظر محدودیت خاصی برای کاربر ایجاد نخواهد کرد. از نظر پورت های ورودی و خروجی نیز این کیس دارای 2 عدد  پورت USB 3  و دو عدد پورت 3.5 میلی متری صدا با پشتیبانی از کیفیت HD   می باشد که در سقف کیس واقع شده و توسط  یک کاور به رنگ بدنه بیرونی کیس استتار کرده است . دکمه های پاور و ریست و دو چراغLED  نمایانگر  فعالیت  سیستم و هارد نیز در سقف کیس واقع شده است . وزن 5.2  کیلوگرمی این کیس توسط 4 عدد پایه آلومینیومی با کیفیت  تحمل می شود . 

 

همان گونه که در ابتدای مطلب گفته شد  ، این کیس در دو رنگ مشکی و نقره ای توسط لیان لی  عرضه شده و از اواخر  فوریه با قیمت  99 دلار در دسترس خواهد بود

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید