معرفی ۴ اتومبیل ایمن جدید

0

گیگر :

سازمان تحقیقاتی IIHS طی گزارشی اتومبیل‌های تویوتا پریوس، نیسان سنترا، اینفینیتی کیو‌ایکس ۶۰ و کیا اپتیما را به عنوان اتومبیل‌های ایمن معرفی کرد. عنوان اتومبیل برتر از نظر ایمنی به اتومبیل‌هایی تعلق می‌گیرد که رتبه خوبی در تست ضربه کوچک به جلو، تست ضربه متوسط به جلو، تست استحکام اطراف و سقف اتومبیل و تست مهار سر به دست آورند. علاوه بر این، اتومبیل‌ها باید دارای سیستم جلوگیری از تصادفات در جلو باشند که بایستی رتبه پیشرفته یا عالی را از سازمان IIHS کسب کرده باشد.

اتومبیل جدید پریوس تست ضربه کوچک به جلو را با موفقیت پشت سر گذاشت و به دلیل برخورداری از سیستم جلوگیری از تصادف در جلو که اختیاری است، مورد تقدیر قرار گرفت و رتبه عالی را به دست آورد. بد نیست بدانید مدل قبلی پریوس در ۴ تست از ۵ تست صورت گرفته، رتبه خوبی به دست آورده و در تست محافظت در مقابل ضربه کوچک رتبه قابل‌قبولی کسب کرده است.

مدل ۲۰۱۶ اتومبیل نیسان سنترا و مدل ۲۰۱۶ اتومبیل اینفینیتی کیو‌ایکس ۶۰ هر دو رتبه‌های خوبی در هر ۵ تست تصادف به دست آوردند. هر دو اتومبیل اخیراً مجهز به یک سیستم پیشگیری از تصادف اختیاری شدند و سازمان IIHS این دو اتومبیل را به دلیل برخورداری از اجزای هشدار تصادف در جلو در سیستم پیشگیری از تصادف تحسین کرد. این اجزا معیارهای سازمان NHTSA را رعایت کرده‌اند.

در آخر مدل ۲۰۱۶ کیا اپتیما در کل رتبه خوبی به دست آورد و سیستم پیشگیری از تصادف آن موفق شد رتبه عالی را به نام خود ثبت کند. مدل ۲۰۱۵ اپتیما نیز در این تست‌ها رتبه خوبی داشت؛ اما در تست ضربه کوچک به جلو توانست رتبه قابل‌قبولی کسب کند.

cover

پاسخ دهید