معرفی ۹ اپلیکیشن برای افزایش امنیت تلفن آندرویدی شما

0

گیگر :

App Lock
هنگامی که گوشی موبایل خود را به دست فرد دیگری میدهید این امکان وجود دارد تا وارد بخش‌های شخصی شما شوند. App Lock نام یک اپلیکیشن رایگان است که برروی برنامه‌های مورد نظر شما پسورد ایجاد می‌کند و بدین ترتیب مانع ورود افراد مختلف به آن‌ها می‌شود.

Android Device Manager
سرقت تلفن‌های همراه و یا گم شدن آن‌ها اتفاقی است که ممکن است برای هرکس اتفاق بیفتد. Android Device Manager نام اپلیکیشن رایگانی است که در چنین مواقعی به کمک شما آمده و از طریق یک مرورگر به شما اجازه می‌دهد محل تلفن همراه خود را بیابید، اطلاعات برروی آن را در صورت نیاز پاک کنید و یا پسور تلفن‌ خود را تغییر داده و آن را فعال یا غیر فعال کنید. قطعا این اپلیکیشن یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که میبایست برروی تلفن هوشمند خود داشته باشید!

Ghostery Browser
اگر علاقه‌مندید تا بدانید هنگام بازدید از یک وبسایت چه اتفاقاتی از طریق کانکشن شما ممکن است رخ دهد، Ghostery Browser این اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهد. با استفاده از این بروزر شما میتوانید چک کنید که آیا در هنگام بازدید از یک وبسایت کسی قصد سواستفاده از اطلاعات شما را دارد و بدین وسیله وبسایت‌هایی که ممکن است وارد حریم شخصی شما شوند را بلاک کنید. این اپلیکیشن بطور رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است.

DuckDuckGo Search And Stories
برخلاف بسیاری از سایتها همچون گوگل، یاهو، بینگ و… که اطلاعات جستجوی شما را بررسی کرده و آن‌ها را آنالیز می‌کنند، DuckDuckGo تمامی این اطلاعات را محرمانه فرض کرده و هیچ یک از آن‌ها را ثبت و یا مورد بررسی قرار نمیدهد. شما میتوانید برای استفاده از این موتور جستجوگر اپلیکیشن آن‌ را بطور رایگان دریافت کرده یا بوسیله بروزر خود به وبسایت آن مراجعه کنید.

LastPass
آیا شما هم معمولا پسوردهای خود را فراموش می‌کنید؟ LastPass نام یک اپلیکیشن است که همانند گاوصندوقی امن عمل کرده و به شما این اجازه را می‌دهد تا تمامی پسوردهای و اطلاعات محرمانه خود را در آن ذخیره کرده و درصورت نیاز به آن مراجعه کنید.

NoRoot Firewall
NoRoot Firewall نام اپلیکیشنی است که کانکشن‌های غیر اختیاری شما را کنترل می‌کند. البته این برنامه به اندازه اپلیکیشن‌های دیگری که برروی دستگاهای روت شده کار می‌کنند قدرتمند نیست اما تاکنون توانسته است وظیفه خودر را انجام دهد. درحال حاضر این برنامه برروی کانکشن‌های IPv4 و IPv6 کار می‌کند و کانکشن LTE آن به زودی دردسترس خواهد بود. با استفاده از این برنامه شما می‌توانید مشاهده کنید که چه زمانی برنامه‌ها قصد اتصال به اینترنت را دارند و شما می‌توانید این اجازه صادر کنید یا کانکشن آن‌ها را مسدود کنید.

Signal Private Messenger
امروزه اپلیکیشن‌های زیادی برای فرستادن پیام و تماس صوتی وجود دارند، اما هیچ یک از آن‌ها را نمیتوان صددرصد از لحاظ امنیتی تضمین کرد. Signal Private Messenger نام اپلیکیشنی است که درمیان هم نامان خود بالاترین ضریب امنیت را داراست. از خصوصیات امنیتی این مسنجر میتوان به قابلیت قفل کردن پیام‌ها و تماس‌ها اشاره کرد که تنها شما قادر خواهید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

Sync
بسیاری از وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های آپلودر فایل تضمین کننده امنیت فایل‌های شما هستند، اما ممکن در هنگام فرستادن لینک فایل آپلود شده اشتباهی رخ دهد و برخلاف تصمیم شما این فایل در فضای مجازی منتشر شود. Sync نام اپلیکیشنی است که با اتصال به سرورهای BitTorrent به شما این اجازه را میدهد تا فایل‌های مورد نظرتان را آپلود کرده و بطور کاملا مطمئن برای فرد یا مقصد مورد نظرتان ارسال کنید.

The Tor Project
یکی از مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین انتخاب‌های موجود برنامه‌های The Tor Project هستند، اما اپلیکیشن‌های آندرویدی آن به اندازه دیگر پلتفورم‌ها قوی نیستند و در حال حاضر شاهد بهتر شدن وضعیت این برنامه‌ها به مرور زمان هستیم. هم‌اکنون شما میتوانید از بروزر Orfox که نسخه بتای آن هم‌اکنون در دسترس است و همچنین اپلیکیشن Orbot که همانند یک پروکسی عمل کرده و باعث می‌شود کانکشن‌های دیگر اپلیکیشن‌های شما نامحسوس باقی بمانند برروی تلفن آندرویدی خود استفاده کنید.

منبع :مجله اینترنتی فوت و فن

پاسخ دهید