معماری جدید Apollo Lake برای پردازنده های Intel Atom

0

معماری جدید Apollo Lake برای پردازنده های Intel Atom

اینتل از پلتفرم جدید Apollo Lake برای پردازنده های خانواده Atom رونمایی کرد. پردازنده های جدید Atom از معماری ریز پردازنده موسوم به Apollo Lake بهره می برند و فناوری ساخت آنها ۱۴ نانومتری خواهد بود. واحد گرافیکی قدرتمند و بهینه سازی توان مصرفی مهم ترین ویژگی پردازنده های جدید Intel Atom به شمار می روند. هر چند بهینه سازی اینتل فقط به این دو بخش خلاصه نمی شود و موارد دیگری مانند حافظه رم، خنک کننده و پشتیبانی از قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری متعدد برای نسل جدید Intel Atom در نظر گرفته شده است.

 

معماری ریز پردازنده Apollo Lake اینتل با بهره گیری از فناوری ساخت ۱۴ نانومتری توان مصرفی کمتری نسبت به نسل گذشته دارد. امکان استفاده از واحد گرافیکی به کار رفته در پردازنده های Skylake فراهم شده و نسل جدید Atom در پردازش گرافیکی عملکرد قابل توجهی ارائه می دهد.

 

معماری ریز پردازنده Apollo lake

 

در بخش حافظه رم امکان پشتیبانی از حافظه های DDR4، DDR3L، LPDDR3 و LPDDR4 وجود دارد. انواع تجهیزات سازگار با کانکتور و اسلات های SATA، eMMC 5.0 و PCIe 4x توسط نسل جدید پردازنده های Intel Atom پشتیبانی می شوند. پورت USB 3.1 Type-C به عنوان یک پورت مشترک برای تجهیزات نسل آینده در لیست تجهیزات ارتباطی معماری ریز پردازنده Apollo Lake مشاهده می شود.

 

معماری ریز پردازنده Apollo lake

 

با توجه به کاهش توان مصرفی، تجهیزات همراه مانند تبلت و نوت بوک که از پردازنده های نسل جدید Atom استفاده خواهند کرد، به باتری با ظرفیت کمتر و ابعاد کوچکتر نیاز خواهند داشت. از این رو تبلت و نوت بوک های نسل بعدی می توانند با ضخامت کمتر و ابعاد کوچکتری تولید شوند.

 

معماری ریز پردازنده Apollo lake

 

اینتل در حال حاضر قیمت نهایی پردازنده های Atom مبتنی برای معماری ریز پردازنده Apollo Lake را منتشر نکرده اما در یک لیست جالب توجه مشخصات و قیمت تجهیزات به کار رفته در تولید نسل جدید Atom را منتشر کرده است. حجم حافظه رم می تواند به ۴ گیگابایت افزایش یابد و به این صورت امکان نصب سیستم عامل ۶۴ بیتی فراهم می شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید