مقایسه قیمت تیوولی در بازار آزاد و کارخانه

0

سانگ یانگ تیوولی، خودرویی که برخلاف برادران و خواهران بزرگ‌تر خود پس از ورود به بازار کشور با استقبال چشمگیری مواجه شده است، چشم طمع خیلی از بنگاه داران و نمایندگی‌های فروش را گرفته و این روزها شاهد قیمت‌های بسیار زیاد در بازار آزاد برای سانگ یانگ تیوولی هستیم.
براساس آخرین اطلاعیه‌ای که شرکت رامک خودرو ابلاغ کرده، خودروی سانگ یانگ تیوولی با قیمتی 87 میلیون تومانی بدون احتساب مالیات به صورت نقدی و پیش پرداخت به مشتریان عرضه می‌شود که قیمت آن با احتساب مالیات نزدیک به 95 میلیون تومان خواهد شد، ولی اگر چرخی در بازار خودرو زده باشید و سوالاتی هم از نمایشگاه داران خودرو کرده باشید، حتی به حداکثر قیمت 110 میلیون تومانی هم خواهیم رسید که می‌شود چیزی حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از قیمت گذاری مصوب برای این خودرو و نکته جالب هم اینجاست دقیقاً همین مدل عرضه شده توسط رامک خودرو دارای چنین اختلاف قیمتی است.

sang yang tivoli-2

مقایسه قیمت تیوولی در بازار آزاد و کارخانه

البته به نظر می رسد این استقبال گسترده و فروش بالای تیوولی و همچنین تشنگی بازار برای این خودرو باعث شده تا این قیمت کاذب برای تیوولی در بازار آزاد صورت بگیرد و قطعاً با با عرضه و تحویل تعداد بیشتری از تیوولی توسط شرکت، این فاصله قیمتی از بین خواهد رفت.

به هرحال تا به اینجای کار آمده‌ایم و حیف است که در مورد خود سانگ یانگ تیوولی هم صحبتی نداشته باشیم. جهت یادآوری اگر خیلی خلاصه و مختصر توضیح دهیم، باید گفت که سانگ یانگ تیوولی به یک موتور 1600 سی سی چهار سیلندر 128 اسب بخاری به همراه گشتاور 160 نیوتن متری مجهز شده که نیروی تولیدی خود را به کمک جعبه دنده 6 سرعته تیپ ترونیک ساخت Aisin ژاپن به چرخ‌ها منتقل می‌کند. همچنین گفتنی است که این خودروی کراس اوور موفق به کسب 5 ستاره ایمنی از سازمان ایمنی کره جنوبی شده است.

لینک مطلب

پاسخ دهید