مقایسه کیفیت گرافیکی بازی Far Cry Primal بر روی سه پلتفرم مختلف

0

مقایسه کیفیت گرافیکی بازی Far Cry Primal بر روی سه پلتفرم مختلف

ظرف هفته های اخیر علاقه مندان به سری بازی های Far Cry شاهد انتشار جدید ترین نسخه از این مجموعه بر روی سه پلتفرم مختلف کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 بودند. در این میان شاید عده ای از علاقه مندان به این بازی که شانس تجربه کردن بازی Far Cry Primal را تنها بر روی یکی از سه پلتفرم مقصد این بازی یافته اند مشتاق دانستن پاسخ این پرسش باشند که تازه ترین نسخه از سری بازی های Far Cry بر روی سایر پلتفرم های موجود چه نمایش ویژه ای را از خود به معرض دید دارندگان پلتفرم های مذکور گذاشته است.

 

 

برای پاسخ دادن به پرسش فوق شاید بتوان تبدیل کردن بررسی ویدیویی گروه کندی لند به کلمه و تصویر را مفید ترین و راهگشا ترین پاسخ ممکن قلمداد کرد. در این بررسی شاهد به نمایش در آمدن سکانس های یکسانی از بازی Far Cry Primal بر روی سه پلتفرم PC ، PS4 و Xbox One هستیم تا معیار مناسبی برای مقایسه ی این سکانس ها در اختیار داشته باشیم. در مورد دو پلتفرم کنسولی بازی که مثل همیشه تکلیف کاملاً مشخص به نظر می رسد و بازی Far Cry Primal بر روی این دو پلتفرم با تنظیمات از پیش تعیین شده به اجرا در آمده است. اما بر روی پلتفرم PC همواره می توان بازی های کامپیوتری را با تنظیمات مختلف و بر اساس مشخصات سخت افزاری متفاوت به اجرا در آورد. در بررسی مورد بحث ما در این مطلب تمامی مشخصات گرافیکی بازی Far Cry Primal بر روی مقادیر بسیار بالا تنظیم شده اند و در کل سعی شده است تا خروجی به دست آمده از این بازی بر روی پلتفرم PC بر روی بهترین و مناسب ترین کیفیت ممکن قرار گیرد. به عنوان مثال پارامتر هایی نظیر کیفیت گرافیکی یا کیفیت سایه ها بر روی حالت Ultra تنظیم شده اند و مواردی نظیر کیفیت آب و کیفیت عوارض طبیعی محیط نیز بر روی حالت Very High قرار گرفته اند. البته نسخه ی مورد بررسی قرار گرفته در این آزمایش مقایسه ای نسخه ای از بازی Far Cry Primal بوده است که سازندگان این بازی آن را در اختیار منتقدان و اصحاب رسانه قرار داده اند و پچ 1.1.0 نیز بر روی این نسخه نصب بوده است. علاوه بر آن باید به این نکته اشاره کرد که نسخه ی PC از بازی Far Cry Primal بر روی یک سیستم کامپیوتری با مشخصات زیر مورد آزمایش قرار گرفته است.

 

  • پردازنده : Intel Core i7 6700K 4.00 GHz
  • کارت گرافیک : Nvidia GeForce GTX 980 4 GB دو عدد
  • حافظه ی رم : 8 گیگا بایت DDR 4

 primal1

در بررسی صورت گرفته از کیفیت گرافیکی بازی Far Cry Primal بر روی سه پلتفرم مذکور مواردی نظیر کیفیت سایه ها، کیفیت عمق میدان دید، کیفیت بافت های تصویر، کیفیت سایه پردازی و کیفیت افکت های به کار رفته در بخش دیداری این بازی مورد آزمایش و مقایسه قرار گرفته اند. همان گونه که در تصویر فوق نیز کاملاً مشهود به نظر می رسد کیفیت گرافیکی بازی Far Cry Primal بر روی سه پلتفرم مقصد این اثر تقریباً نزدیک به یکدیگر بوده و می توان این بازی را در زمره ی آن دسته از آثاری طبقه بندی کرد که به گونه ای نسبتاً یکسان پا به تمامی پلتفرم های مقصد خود می گذارند. البته آن چه که در جریان این بررسی به آن اشاره شده این نکته است که در نسخه ی PC از بازی Far Cry Primal تکنیک Hairworks انویدیا شامل حال خز های بدن موجودات زنده نشده است و در واقع همین موضوع موجب شده تا شکل ظاهری و کیفیت پوست بدن جانوران پر مویی نظیر ماموت در نسخه ی PC از بازی Far Cry Primal فرق چندانی با نسخه های کنسولی این اثر نداشته باشد (این در حالی است که لا اقل بر روی کاغذ باید شاهد برتری چنین مواردی در نسخه ی PC این بازی نسبت به نسخه های کنسولی باشیم). به هر حال می توان ادعا کرد که بازی Far Cry Primal به لحاظ گرافیکی بر روی هر سه پلتفرم مقصد خود با کیفیت قابل قبول و نزدیکی به اجرا در می آید و از همین رو دارندگان نسخه های مربوط به پلتفرم های مختلف این بازی نباید نگرانی خاصی را از بابت اجرای بهتر این بازی بر روی پلتفرم های رقیب به دل خود راه دهند. در پایان این متن توجه شما را به مقایسه ی تصویری مربوط به سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal جلب می نماییم.

primal2 

مقایسه ی کیفیت سایه ها (در تاریکی) و ساختار نور پردازی پرتوی در سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal    

primal3 

مقایسه ی کیفیت نور پردازی و غبار حجمی در سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal  

primal4 

مقایسه ی کیفیت سایه ها (در روشنایی) در سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal  

 primal5

مقایسه ی کیفیت بافت های تصویر در سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal  

 primal6

مقایسه ی کیفیت بازتاب نور از سطوح شفافی نظیر آب در سه پلتفرم مقصد بازی Far Cry Primal  

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید