مقایسه کیفیت گرافیکی نسخه ی آلفا از بازی Battlefield 1 بر روی سه پلتفرم مختلف

0

مقایسه کیفیت گرافیکی نسخه ی آلفا از بازی Battlefield 1 بر روی سه پلتفرم مختلف

در مطلب پیش رو قصد داریم نگاهی مقایسه ای به کیفیت گرافیک فنی بازی Battlefield 1 بر روی سه پلتفرم اصلی مقصد آن یعنی کامپیوتر های خانگی ، کنسول پلی استیشن 4 و کنسول اکس باکس وان داشته باشیم. مقایسه ای که بر اساس نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این بازی (بر روی پلتفرم های یاد شده) صورت گرفته است. بنا بر این اگر جزو علاقه مندان سر سخت بازی Battlefield 1 و در کل از هواداران پر و پا قرص آثار شوتر اول شخص به شمار می روید، می توانید ما را در ادامه ی این مطلب همراهی نمایید.

هم زمان با برگزاری نمایشگاه E3 امسال فرصت ملاقات با نسخه ای ابتدایی یا نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 برای عده ی محدودی از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری فراهم گردید و مدتی پس از پایان یافتن این نمایشگاه (ظرف روز های گذشته) عده ی بیشتری از علاقه مندان به این بازی توانستند به تجربه ی نسخه ی آزمایشی از بازی Battlefield 1 بپردازند (با این حال امکان تجربه ی نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 هنوز برای عموم علاقه مندان به این بازی مهیا نیست). در این میان بسیاری از فعالان حاضر در دنیای بازی های کامپیوتری پس از زیر و رو کردن نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 ، به بازتاب تجربیات خود در زمینه ی بررسی این نسخه از بازی پرداخته اند که در اغلب موارد اطلاعات منتشر شده از سوی آنان نکات مثبتی را در رابطه با کیفیت کلی نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 در بر گرفته اند. در این میان یکی از تازه ترین بررسی های منتشر شده در زمینه ی آزمایش نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی بازی Battlefield 1 به بررسی گروه کندی لند از این بازی اختصاص دارد که در مجموع نوعی بررسی مقایسه ای میان کیفیت گرافیک فنی این بازی بر روی هر سه پلتفرم مقصد آن را شامل می شود. به عبارت بهتر در بررسی مذکور شاهد مقایسه ی کیفیت گرافیک فنی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 (نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این بازی) با موارد مشابه در دو نسخه ی اکس باکس وان و پلی استیشن 4 از این بازی هستیم. در شرایطی که نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 تحت فعال بودن قابلیت Direct X 12 به اجرا در آمده و برای اجرای آن از یک سیستم کامپیوتری مبتنی بر سیستم عامل 64 بیتی ویندوز 10 با مشخصات سخت افزاری زیر استفاده شده است.

 

  • پردازنده :  Intel Core i7 6700K 4.00 GHz 
  • کارت گرافیک :  GeForce GTX 980 Ti – 6GB 
  • حافظه ی رم :  o 16 GB DDR4 RAM

 

همچنین اشاره به این نکته هم ضروری به نظر می رسد که بررسی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 تحت کیفیت گرافیکی Ultra به انجام رسیده است. به این معنی که تمامی گزینه های قابل تنظیم در بخش تنطیمات گرافیکی این اثر بر روی حالت Ultra قرار گرفته اند و در عین حال تکنیک هایی نظیر تکنیک HBAO نیز در هنگام اجرای این بازی فعال بوده اند. گذشته از آن مقیاس کیفیت تصویر بازی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 نیز بر روی رقم 42 در صد قرار داشته و مقیاس UI در بخش تنظیمات گرافیکی این بازی بر روی حالت 50 در صد تنظیم شده است. در مجموع می توان گفت که در جریان این بررسی مقایسه ای، نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 (نسخه ی آلفا از این بازی) بر روی تنظیمات گرافیکی بسیار خوبی به اجرا در آمده است.

 battlefield1

در حالت کلی می توان عمده تفاوت میان کیفیت گرافیک فنی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 با دو نسخه ی پلی استیشن 4 و اکس باکس وان از این بازی (نسخه ی آلفا از بخش چند نفره ی این بازی بر روی پلتفرم های مذکور) را بیش از هر چیز در کیفیت تصویری بالا تر نسخه ی PC در کنار وضوح بیشتر بافت ها و همچنین قدرت قابل توجه تر مواردی نظیر بازتاب نور از سطح اجسام و در کل کیفیت نور پردازی و سایه زنی در این نسخه از بازی نسبت به دو نسخه ی کنسولی از بازی Battlefield 1 جستجو کرد و در واقع اکثر تفاوت های موجود میان کیفیت گرافیکی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 با نسخه های کنسولی این اثر در موارد یاد شده نمود می یابد.

 battlefield-1

سوای این موضوع، نکات یاد شده در سطور فوق (در رابطه با تفاوت کیفیت میان نسخه ی PC این بازی با نسخه های کنسولی آن) در نسخه ی پلی استیشن 4 از بازی Battlefield 1 هم به میزان اندکی از نسخه ی اکس باکس وان این بازی با کیفیت تر به نظر می رسد. با این حال سوای کیفیت بهتر گرافیک فنی نسخه ی PC از بازی Battlefield 1 نسبت به نسخه های کنسولی این اثر (در نسخه ی آلفا)، هر سه نسخه از این بازی از کیفیت مناسبی در بخش گرافیک فنی خود برخوردارند و حتی این امید وجود دارد که در نسخه ی نهایی از این بازی کیفیت مذکور بالا تر از حالت فعلی قرار گیرد.

battlefield

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که بازی Battlefield 1  در تاریخ 21 اکتبر سال جاری میلادی به شکل هم زمان برای هر سه پلتفرم یاد شده در سطور پیشین این متن یعنی کامپیوتر های خانگی ، کنسول اکس باکس وان و کنسول پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.  

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید