مقایسه گرافیکی نسخه ی اصلی و باز سازی شده از بازی Hard Reset با یکدیگر

0

مقایسه گرافیکی نسخه ی اصلی و باز سازی شده از بازی Hard Reset با یکدیگر

اگر چه هنوز هم بازی Doom می تواند بهترین انتخاب ممکن برای علاقه مندان به آثار سریع و پر هیجان سبک شوتر اول شخص باشد، اما به دلیل عدم کرک شدن نسخه ی PC این بازی (و همچنین بسیاری از عناوین جدید عرضه شده به بازار بر روی پلتفرم کامپیوتر های خانگی) توسط هکر ها و کرکر ها، مسلماً بسیاری از بازی دوستان هم وطن از تجربه ی این اثر باز مانده اند. در این شرایط شاید نسخه ی باز سازی شده از بازی Hard Reset که با نام Hard Reset Redux شناخته می شود بتواند انتخاب مناسبی برای این دسته از بازیبازان باشد. اثر سریع و اکشن دیگری در سبک شوتر اول شخص که نسخه ی اصلی آن مدت ها قبل به بازار عرضه شده بود و اکنون علاقه مندان به این بازی شاهد انتشار نسخه ای بهبود یافته از این بازی هستند. بر این اساس در مطلب پیش رو قصد داریم به مقایسه ی گرافیک فنی دو نسخه ی اصلی و Redux از بازی  Hard Reset با یکدیگر بپردازیم و از این نکته با خبر شویم که این دو نسخه از بازی Hard Reset از لحاظ کیفیت دیداری چه تفاوت های ویژه ای با یکدیگر دارند.

معمولاً در نسخه ی باز سازی شده از بازی های کامپیوتری مختلف بازیبازان انتظار کیفیت گرافیکی بهتری را نسبت به نسخه ی اصلی این بازی ها دارند. با این حال سازندگان بازی Hard Reset Redux علاوه بر ارتقا دادن کیفیت گرافیکی بازی Hard Reset قول تغییراتی را هم در گیم پلی این بازی داده بودند و در واقع تفاوت نسخه ی Redux با نسخه ی اصلی از بازی Hard Reset تنها به تفاوت کیفیت گرافیک فنی این دو نسخه محدود نمی شود. حال پرسش این جاست که کیفیت گرافیکی بازی Hard Reset Redux تا چه حد نسبت به نسخه ی اصلی و ابتدایی این اثر ارتقا یافته است؟ به منظور یافتن پاسخ مناسبی برای این پرسش به سراغ بررسی بی کلام گروه کندی لند از دو نسخه ی اصلی و Redux بازی Hard Reset در قالب انجام مقایسه ی فنی میان این دو نسخه از بازی رفته ایم. مقایسه ای که طی انجام آن تنظیمات گرافیکی هر دو نسخه از بازی Hard Reset بر روی حالت بیشینه قرار داشته است و شاهد استفاده از یک سیستم کامپیوتری با مشخصات زیر برای اجرای هر دو نسخه از این بازی بوده ایم.

  • پردازنده :  Intel Core i7 6700K 4.00 GHz
  • کارت گرافیک :  GeForce GTX 980 Ti – 6 GB
  • حافظه ی رم :  o 16 GB DDR4

 hard-reset

در مجموع جالب ترین نکته در رابطه با مقایسه ی کیفیت گرافیکی دو نسخه ی اصلی و Redux از بازی Hard Reset این است که کیفیت گرافیک فنی نسخه ی باز سازی شده از این بازی نه تنها هیچ پیشرفتی نسبت به نسخه ی ابتدایی از بازی Hard Reset نداشته است بلکه شاهد پسرفت هایی هم در برخی از تکنیک های گرافیکی به کار رفته در این بازی نسبت به نسخه ی اصلی آن هستیم. به عنوان مثال استفاده از تکنیک AO هیچ نمود خاصی در بازی Hard Reset Redux ندارد و در این زمینه هر دو نسخه از بازی Hard Reset در بهترین حالت ممکن کیفیتی کم و بیش مشابه با یکدیگر دارند.

 hard-reset1

علاوه بر آن کیفیت نور پردازی نسخه ی Redux از بازی Hard Reset نیز نسبت به نسخه ی اصلی این اثر پایین تر جلوه می کند و در کل تعریف چندانی ندارد. حتی می توان ادعا کرد که در نسخه ی اصلی از بازی Hard Reset شاهد استفاده از تکنیک های نور پردازی بهتر و قدرتمند تری نسبت به نسخه ی Redux از این بازی هستیم.

 hard-reset2

از سوی دیگر مورد کاملاً مشابه با همین ضعف را در کیفیت بافت های به کار رفته در امر طراحی محیط نسخه ی Redux نیز می توان مشاهده کرد و در مجموع بسیاری از بافت های مورد استفاده قرار گرفته در طراحی نسخه ی Redux از بازی Hard Reset به لحاظ میزان درخشش و شفافیت، از کیفیت پایین تری نسبت به بافت های موجود در نسخه ی اصلی این بازی برخوردارند.  

 hard-reset3

با این حال در بخش گرافیک فنی نسخه ی Redux از بازی Hard Reset می توان بهبود هایی را هم نسبت به نسخه ی اصلی این بازی مشاهده کرد. به عنوان مثال افکت های گرافیکی به کار رفته در طراحی مواردی نظیر آتش کیفیت بهتری نسبت به موارد مشابه در نسخه ی ابتدایی از بازی Hard Reset دارند. سوای این امر نرخ فریم دریافتی از فرآیند اجرای بازی Hard Reset تحت کیفیت تصویری 1080 پیکسلی و تنظیمات گرافیکی بیشینه هم در نسخه ی Redux از بازی Hard Reset بسیار بیشتر از نسخه ی اصلی این بازی به نظر می رسد و در اکثر بخش های گیم پلی این اثر، نرخ فریم خروجی در نسخه ی Redux چیزی نزدیک به دو برابر نسخه ی اصلی این بازی است. به هر حال در کل نمی توان نسخه ی Redux از بازی  Hard Reset را نسخه ای باز سازی شده از این اثر نامید؛ چرا که در بسیاری از بخش های مربوط به گرافیک فنی نسخه ی PC این بازی (نظیر افکت های مربوط به طراحی باران یا نوع استفاده از تکنیک AO) تکنیک های به کار رفته یا هیچ پیشرفتی نسبت به نسخه ی اصلی از بازی Hard Reset نداشته اند و یا با پسرفت هایی نسبت به نسخه ی ابتدایی این بازی مواجه بوده اند. در واقع به نظر می رسد که سازندگان بازی Hard Reset Redux به منظور اجرای بهتر گیم پلی این بازی بر روی پلتفرم های کنسولی، کیفیت نسخه ی PC این بازی را فدای نسخه های کنسولی کرده اند و هیچ توجهی نسبت به طراحی نسخه ای ویژه از این عنوان (با تکنیک های گرافیکی بهینه تر) برای پلتفرم PC نشان نداده اند. حال می توان این پرسش را مطرح ساخت که اصولاً هدف سازندگان بازی Hard Reset Redux از انتشار این بازی چه بوده است؟

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید