مقایسه گرافیکی نسخه ی دوباره سازی شده و Enhanced Edition از بازی System Shock با یکدیگر

0

مقایسه گرافیکی نسخه ی دوباره سازی شده و Enhanced Edition از بازی System Shock با یکدیگر

در مطلب پیش رو به مقایسه گرافیک فنی نسخه ی باز سازی شده از بازی System Shock (که چندی پیش شاهد انتشار آن بر روی پلتفرم PC بودیم) با نسخه ی دوباره سازی شده از این بازی (که قرار است سال آینده در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار گیرد) خواهیم پرداخت. پس پیشنهاد می شود که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

بازی System Shock از جمله آثار پیش رو و جریان ساز دنیای بازی های کامپیوتری به شمار می رود که چیزی نزدیک به 22 سال قبل برای سیستم عامل ام اس داس عرضه گردید و الهام بخش ساخت بسیاری از بازی های اول شخص داستان محور پس از خود شد. به تازگی حق امتیاز مجموعه بازی های System Shock در اختیار اعضای استودیو Night Dive قرار گرفته است و آن ها سال گذشته نسخه ای باز سازی شده از بازی System Shock را تحت نام Enhanced Edition برای پلتفرم PC و سیستم عامل های مطرح این پلتفرم عرضه نمودند. جالب این جاست که اعضای استودیو Night Dive بلافاصله پس از انتشار این نسخه ی باز سازی شده از بازی System Shock ، خبر از آغاز مراحل تولید نسخه ای دوباره سازی شده از این بازی دادند. نسخه ای که ابتدا پسوند Remake را به دنبال نام خود یدک می کشید، اما چندی پیش اعضای استودیو Night Dive با حذف این پسوند و تبدیل نام پروژه ی جدید در دست تولید خود به System Shock ، خبر از  ریبوت کردن مجموعه بازی های System Shock در قالب نسخه ی جدید این بازی دادند. ماه گذشته مراحل پیش تولید بازی System Shock به پایان رسید و اعضای استودیو Night Dive به منظور تامین بودجه ی مورد نیاز برای تولید این بازی، کمپین کیک استارتر بازی System Shock را راه اندازی نمودند. هم زمان با این اقدام اعضای استودیو Night Dive ، نسخه ای دمو از بازی System Shock نیز از سوی آنان در اختیار علاقه مندان به این بازی قرار گرفت که در قالب آن بخش هایی از نخستین مرحله ی این بازی به عنوان نمونه ای از کار سازندگان نسخه ی دوباره سازی شده از بازی System Shock به تصویر کشیده شده بود. در همان زمان انتشار این نسخه ی دمو از بازی System Shock ، اعضای گروه کندی لند به مقایسه ی کیفیت گرافیکی این نسخه از بازی با نسخه ی Enhanced Edition از بازی System Shock (که سال گذشته در اختیار علاقه مندان به دنیای بازی های کامپیوتری قرار گرفته بود) پرداختند که در قالب تصاویر زیر می توانید نتایج مربوط به این مقایسه را مشاهده نمایید.

 system-shock1

در لحظه ی نوشته شدن این متن تنها چهار روز دیگر تا پایان کمپین کیک استارتر نسخه ی دوباره سازی شده از بازی System Shock زمان باقی مانده است و در طول این مدت اعضای استودیو Night Dive توانسته اند به جمع آوری مبلغی بیش از یک میلیون و صد هزار دلار برای تولید بازی System Shock از طریق کمک های مالی ارائه شده از سوی علاقه مندان به این بازی بپردازند.

 system-shock2

این در حالی است که بودجه ی ابتدایی پیش بینی شده برای ساخت نسخه ی دوباره سازی شده از بازی System Shock رقمی معادل 900 هزار دلار بر آورد شده بود و به این ترتیب با جمع آوری رقم یاد شده در کمپین کیک استارتر بازی System Shock ، می توان ادعا کرد که اعضای استودیو Night Dive از لحاظ مالی مشکل خاصی برای تولید این بازی و عرضه کردن آن بر روی پتلفرم های مقصد این اثر نخواهند داشت.

 system-shock3

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اعضای استودیو Night Dive ، بازی System Shock در ماه دسامبر سال 2017 میلادی برای دو پلتفرم کامپیوتر های خانگی (سیستم عامل ویندوز) و اکس باکس وان عرضه خواهد شد و فرآیند انتشار این بازی بر روی کنسول پلی استیشن 4 به نیمه ی ابتدایی سال 2018 میلادی موکول شده است.

 system-shock4

البته در ابتدا قرار نبود که بازی System Shock برای کنسول انحصاری شرکت سونی عرضه گردد (امری که اعضای استودیو Night Dive دلیل اصلی آن را عدم همکاری شرکت سونی در زمینه ی در اختیار قرار دادن کیت توسعه ی کنسول پلی استیشن 4 به آنان عنوان کرده بودند). با این حال طی رایزنی هایی که ماه گذشته میان اعضای استودیو Night Dive و سران بخش سرگرمی های تعاملی شرکت سونی انجام گرفت قرار بر این شد تا نسخه ی دوباره سازی شده از بازی System Shock مدتی پس از انتشار بر روی کامپیوتر های خانگی و کنسول اکس باکس وان برای کنسول پلی استیشن 4 نیز عرضه گردد. ضمن این که تاریخ دقیق انتشار این بازی بر روی دو سیستم عامل مک و لینوکس هنوز توسط اعضای استودیو Night Dive مشخص نشده است. به هر حال تصاویر موجود (که آن ها را در لا بلای این متن مشاهده می کنید) ارتقای گرافیکی قابل توجهی را در نسخه ی دوباره سازی شده از بازی System Shock به نمایش می گذارد و نکته ی امیدوار کننده ی قضیه این جاست که نسخه ی دمو از بازی System Shock تنها مراحل ابتدایی طراحی گرافیکی این بازی را به تصویر می کشد. به این معنی که در نسخه ی نهایی از بازی System Shock ، علاقه مندان به این بازی می توانند گرافیک فنی بسیار قدرتمند تری را نسبت به نسخه ی دمو به نظاره بنشینند.    

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید