مقبره «سید عباس» شهر هرات بدون نبش قبر جابجا شد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام «حسین زارع‌زاده» مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: «سید عباس»(ع) شهر هرات، شخصیت کریمی بوده که از سالیان گذشته مورد توجه و احترام مردم منطقه و حتی دیگر شهرستان‌ها بوده است و کراماتی از ایشان نقل شده است.

وی افزود: از سالیان گذشته  و بر اثر توسعه شهر و خیابان‌های اصلی، مقبره این سید بزرگوار در کنار خیابان و میدان اصلی شهر هرات واقع و امکان هرگونه ساخت بقعه‌ای از آن سلب شده بود به‌نحوی که وضعیت مقبره در شأن و منزلت این سید کریم نبود و همه مسئولان ارشد شهرستان از سال‌های گذشته تاکنون خواستار جابجایی این مقبره به مکان جدید بودند.

زارع‌زاده در ادامه گفت: با پیگیری‌های دلسوزانه فرماندار و امام جمعه شهرستان امکان انتقال مقبره بدون نبش آن از مراجع تقلید استفتا شد که در پاسخ با آن موافقت شد.

وی تصریح کرد: با بررسی‌های همه جانبه با حضور کارشناسان فرمانداری و اداره‌کل اوقاف استان قطعه زمینی برای احداث مقبره سید عباس انتخاب و سند رسمی آن اخذ شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: عملیات جابجایی این مقبره توسط پیمانکاری که تجربه جابجایی قبور مطهر شهدا را داشت، انجام شد و مقبره انتقال یافت.

وی اظهار کرد: عملیات جابجایی بدین صورت بوده که حریم مقبره از طرفین و زیر آن با رعایت فاصله مجاز بدون این که نبشی صورت گیرد، در یک محفظه بتنی قرار گرفته و جابجا شد.

زارع‌زاده یادآور شد: همه پیگیری‌های مسئولان و مردم هم‌چنین تلاش‌های تیم عمرانی برای فراهم کردن مکانی است که ملجا و پناه معنوی مردم باشد و به یکی از قطب‌های فرهنگی شهر تبدیل شود.

براساس این گزارش، آئین معنوی جابجایی این مقبره با حضور گسترده مسئولین استان و مردم ولایت‌مدار هم‌زمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) از میدان معلم به طرف بلوار خلیج‌فارس جنب ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید