ممنوعیت ساخت و استفاده از فایل های GIF مربوط به المپیک

0

ممنوعیت ساخت و استفاده از فایل های GIF مربوط به المپیک

شاید تصور شود که اخبار و اطلاعات مربوط به بازی های المپیک تنها منحصر به وب سایت های ورزشی است، اما حجم مطالب مرتبط با این بازی ها به حوزه های دیگری از جمله تکنولوژی نیز سرایت کرده است. بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی و به خصوص تلگرام، در مکالمات روزمره خود از تصاویر GIF استفاده می کنند. اما بر اساس قوانین کمیته بین المللی المپیک، شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، فیسبوک و توییتر نمی توانند از تصاویر GIF ساخته شده از صحنه های این بازی ها استفاده کنند.

بر اساس قوانین کمیته بین المللی المپیک، استفاده از تصاویر بازی های المپیک برای ساخت فایل های GIF و ویدئوهای کوتاهی که در شبکه هایی مانند vine به اشتراک گذاشته می شوند ممنوع است و با وب سایت هایی که به انتشار اینگونه محتواها و یا پخش آنلاین بازی های المپیک 2016 ریو بپردازند برخورد خواهد شد. دلیل این امر، وجود قراردادهای تجاری با شبکه های پخش کننده این بازی ها در جهان است که حق انتشار همه تصاویر و محتواهای مربوط به این بازی ها را در اختیار آنان قرار می دهد. البته توقف انتشار فایل های GIF از سوی کمیته المپیک کاری بسیار دشوار و تقریبا نا ممکن به نظر می رسد. زیرا بسیاری از این فایل ها نه توسط مدیران، بلکه به وسیله کاربران شبکه های اجتماعی تولید می شوند و جلوگیری از انتشار آنها در فضای بی کران اینترنت نیز تقریبا غیر قابل اجراست. با این حال IOC تلاش می کند با تصویب قوانینی که از سال 2015 آغاز شده اند، درآمدهای خود را از محل فروش حق پخش بازی های المپیک تضمین نماید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید