“من سالوادور نیستم” به فروش میلیاردی رسید

0

تا کنون فقط از سینمای جهان نوشته ایم و فکر میکنم بد نباشد که گهگاهی سری به سینمای خودمان بزنیم. یکی از تفریحاتی که میتوان در تعطیلات نوروز انجام داد سینما رفتن است، تصمیم گرفتیم امروز در مورد یکی از فیلم های ایرانی که هم اکنون در حال اکران است و به فروش خوبی هم دست پیدا کرده  مطلبی در حد معرفی این فیلم خدمت شما عزیزان رائه کنیم که اگر هوس سینما به سرتان زد بدانید که قرار است به چه جور فیلمی رو به رو شوید.

من سالوادور نیستم فیلمی به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی مشترک سید امیر پروین‌حسینی و منصور سهراب‌پور تولید سال ۱۳۹۴ می‌باشد. داستان فیلم از این قرار است که ناصر (رضا عطاران) و خانوده‌اش که در ظاهر خانواده  مذهبی هستند، توسط یک آژانس مسافرتی به سفر برزیل میروند. آنجا یک دختر برزیلی، ناصر را با نامزدش اشتباه می گیرد و ماجراها از اینجا شروع میشود. من سالوادور نیستم فیلمی کلیشه ای مثل بیشتر فیلم های طنز ایرانی است.کلیشه‌ی حضور یک فرد مذهبی یا بهتر است بگوییم ایرانی در موقعیتی متضاد با اعتقادات و فرهنگ  او چیزی است که در فیلم رد کارپت هم رگه هایی از آن به خوبی دیده میشد. و از طرفی هم میتوان به کلیشه ی اشتباه گرفتن یک فرد به جای دیگری که در این فیلم استفاده شده است اشاره کرد.

متاسفانه باید بگویم که تیزر فیلم من سالوادور نیستم قصد فریب دادن مخاطب را دارد.چرا؟ توضیح میدهم: مخاطبان فیلم و سینما دو گروه قابل ملاحظه هستند، عده ای که دلشان میخواهد فیلمی ببینند که آنها را سرگرم کند، تخمه ای بشکنند و پاپ کرن بخورند و گاهی در طول فیلم بخندند و یا گریه کنند و هیجان زده شوند  اما صرفا هدفشان سر گرمی است. اما عده ای دیگر هستند که دلشان میخواهد فیلم و فیلم نامه و تصویر بردای و کارگردانی در روحشان نفوذ کند و در دلشان بنشیند این گونه افراد همان هایی هستند که دلشان میخواهد فیلم را به تنهایی نگاه کنند و در طول یک فیلم دو ساعت و خورده ای نه چیزی میخورند و نه صدایی از آنها در می آید.

مطمئنا کسی که تیزر فیلم من سالوادور نیستم را میبیند و قصد میکند به سینما برود و این فیلم را ببیند آرزو دارد با یک فیلم سرگرم کننده و سراسر خنده آور روبه رو شود  اما متاسفانه باید بگویم که اینطور نیست. تقریبا تمام صحنه های خنده آور فیلم همان هایی بود که در تیزر نمایش داده شد و مخاطب با صحنه هایی فوق العاده خنده اور بیشتری رو به رو نخواهد شد. چرا این فیلم با وجود ضعف های گفته شده میلیاردی فروخت؟ خب عده ای نمیتوانند رضا عطاران را دوست نداشته باشند هرچند در این فیلم بازی عطاران مانند فیلم نهنگ عنبر شیرین و دلنشین نیست ولی خب رضا عطاران است!!! و همچنین ما ایرانی ها علاقه ی زیادی داریم به جاهایی برویم که غم نباشد!!!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید