مواظب اخاذی تلگرامی باشید!

0

مواظب اخاذی تلگرامی باشید!

دنیای فناوری مانند شمشیر دو دم است می تواند خوب باشد یا می تواند بد باشد. ما اگر بدش به شما بگیرد می تواند خیلی به شما آسیب برساند. یکی از پیام رسان های خوب و کاربردی که امروزه طرفداران زیادی در ایران دارد تلگرام است. این پیام رسان حسابی در ایران گل کرده است و به نظرم ما هم کارایی خوبی دارد. اما خبری را به تازگی در مورد این پیام رسان خواندیم که دقت عمل بیشتر عزیزان را می طلبد. این خبر که از منابع خبری معتبر برداشته شده است به این شرح است.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان گفت: هکرها با دسترسی به اطلاعات شخصی قربانی و با تهدید به انتشار آنها انواع سوء استفاده‌ها از جمله اخاذی و پیشنهادهای نامشروع را انجام می‌دهند. سرهنگ امینی گفت: در پی مراجعه متعدد شهروندان مبنی بر هک شدن تلفن همراه و انتشار اطلاعات و تصاویر شخصی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. رئیس پلیس فتا همدان افزود: در تحقیقات  مشخص شد افراد سودجو با شناسایی طعمه خود و ارسال پیامکی به نام شرکت تلگرام  مبنی بر اینکه “برای جلوگیری از هک شدن تلگرام و سرقت اطلاعات شخصی خود پیامکی حاوی کد دستوری برای شما ارسال خواهد شد، که با ارسال این کد دستوری برای ما از هک شدن تلگرام خود جلوگیری کنید” که به محض ارسال کد برای شماره مورد نظر، تلگرام شخص قربانی هک شده و هکر به تمامی اطلاعات از جمله تصاویر، فیلم ها، مخاطبین و لیست دوستان دسترسی پیدا خواهد کرد.
برای همین پیشنهاد می کنیم کمی دقت بیشتری به خرج بدهید و اطلاعات علمی خود را بالاتر ببرید تا خدای نکرده این مورد برای هیچ کدام از شما عزیزان بوجود نیاید.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید