موافقت مجلس با اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشگاهها/ تاثیر سوابق سال آخر در کنکور امسال

0

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: به منظور اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها مصوبه سال 92، مجلس با اصلاح دو بند از مواد یک و سه این قانون را با درخواست دو فوریت آن، موافقت کرد.

محمد روشن معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی  اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد تعداد 60 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بر اساس آیین نامه مجلس، با توجه به تصویب دو فوریت این طرح، بدون فوت وقت کمیسیون آموزش و تحقیقات باید نسبت به بررسی طرح مذکور اقدام کرده و نظرات خود را درباره آن تا 24 ساعت آینده به مجلس ارائه کند.

وی ادامه داد: سپس، مجلس ملزم است بلافاصله آن را در دستور کار قرار داده و با توجه به دریافت نظارت موافقان و مخالفان، تصمیم اتخاذ کند.

روشن گفت: در صورت تصویب طرح، به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده می شود به جای سه سال آخر متوسطه، تنها سال سوم در کنکور سال جاری و در آزمون های سال قبل به تناسب آمادگی آموزش و پرورش، اخذ امتحانات مطابق اصول سنجش و اندازه گیری همچنین به روش سراسری، نهایی و مطابق استانداردهای آموزشی برگزار شده باشد، سابقه تحصیلی را محاسبه کنند.

معاون حقوقی وزارت علوم اظهار امیدواری کرد: با توجه به فرصت باقی مانده تا برگزاری آزمون سراسری 95، امیدواریم این طرح به تصویب مجلس برسد تا اضطراب از داوطلبان و خانواده های آنها مرتفع شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید