موتورسیکلت فوق‌سریع الکتریکی بی‌ام‌و

0

گیگر :

بخش موتورسیکلت شرکت بی‌ام‌و که بی‌ام‌و موتورراد (BMW Motorrad) نام دارد، به تازگی یک موتورسیکلت کانسپت به نام ای‌آرآر (eRR ) معرفی کرده که هم الکتریکی است و هم فوق‌سریع.

در حال حاضر خط تولید وسایل نقلیه پلاگین بی‌ام‌و، اتومبیل الکتریکی آی ۳، اتومبیل اسپرت هیبریدی آی ۸ و اسکوتر الکتریکی سی اولوشن (C evolution) را ساخته است. با این حال برای ساخت موتورسیکلت آزمایشی ای‌آرآر این شرکت با دانشگاه فنی مونیخ همکاری کرده است.

این موتورسیکلت به منظور نمایش پتانسیل یک موتورسیکلت فوق‌سریع تمام الکتریکی ساخته شده است. شاسی و طراحی این موتورسیکلت از مدل اس ۱۰۰۰ آرآر (S1000RR) گرفته شده؛ موتورسیکلتی فوق‌العاده که رویای تمام موتورسیکلت‌سواران عاشق سرعت محسوب می‌شود. رئیس بی‌ام‌و موتورراد در این رابطه گفت: «از زمان ارائه آرآر، به تدریج مورد علاقه موتورسواران حرفه‌ای قرار گرفته، شتاب، کنترل و حداکثر سرعت ویژگی‌هایی است که آرآر در حال استانداردسازی است». وی اظهار داشت این موتورسیکلت فوق‌سریع ۱۹۹ اسب بخاری از نظر شتاب در ۵۰ الی ۶۰ کیلومتر توسط اسکوتر کوچک سی اولوشن شکست داده شده است.

علاقه مصرف‌کنندگان عادی به موتورسیکلت‌های الکتریکی با تولید انبوه زیرو اس‌آر (Zero SR) و ویکتوری ایمپالس (Victory Empulse) که به زودی ارائه خواهد شد، بیشتر شده است. سبک‌سازی موتورسیکلت‌ها باعث شده مدل‌ الکتریکی ال اس-۲۱۸ سریع‌ترین موتورسیکلت تولید انبوه جهان محسوب شود. موتورسیکلت ایتالیایی انرجیکا ای‌جی‌او (Energica EGO ) می‌تواند در عرض ۳ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۱۵۰ مایل در ساعت است.

در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد ای‌آرآر منتشر شده؛ اما به زودی مشخصات فنی این موتورسیکلت اعلام خواهد شد.cover

پاسخ دهید