موجودی دانشگاه‌ها زياد اما پرداختی‌ها كم است/ پزشكان دلخوشی می‌خواهند

0

گلايه وزير بهداشت از برخی دانشگاه های علوم پزشكی؛

وزير بهداشت برخي دانشگاه هاي علوم پزشكي را خطاب قرار داد و گفت: اينكه رقم قابل توجهي در حسابتان باشد ولي مدتي طولاني حقوق نداده باشيد، انصاف نيست.

موجودی دانشگاه‌ها زياد اما پرداختی‌ها كم است/ پزشكان دلخوشی می‌خواهندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ حسن قاضي زاده هاشمی وزير بهداشت امروز در مراسم اجلاس معاونان درمان سراسر كشور، معاونان درمان دانشگاه ها را مورد خطاب قرار داد و گفت: كار ما بدون نظارت نتيجه اي ندارد. اين يكسال را دو چشم و دو گوش قرض كنيد و نظارت را به ويژه در مورد تعرفه ها افزايش دهيد. در مورد تعرفه ها استان ها بهتر از تهران عمل كرده اند.

هاشمی با اشاره به جوسازی اخير در خصوص خطاهاي پزشكي افزود: خطاهاي پرشكي دو وجه دارد که در وجه سياسي از كاه كوه مي سازند.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما آنجایی آسیب دیدیم که بی‌توجهی کردیم اگر در کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات شرکت کنیم می‌بینیم اکثر بیماران به علت صحبت نکردن و وقت نگذاشتن گلایه دارند. خواهش می‌‌کنم درمورد خطای پزشکی جدی و مصمم باشید و با عقل و انصاف رسیدگی کنید. 

 

وی تصریح کرد: ما چون پزشک هستیم متهم به یک سو عمل کردن و نادیده گرفتن حقوق مردم می‌شویم البته این اشکال در قوانین است که امیدواریم رفع شود. در همین امر باید با رسانه‌ها و مراکز اثرگذار ارتباط برقرار کرده و توضیح به مردم را جدی بگیریم. 

 

وزیر بهداشت خطاب به مسئولان علوم پزشکی کشور گفت: پرداخت‌ها در برخی دانشگاه‌ها خیلی عقب است اما موجودی حساب شما بسیار زیاد است. از معاون درمان وزارت بهداشت می‌خواهم امروز برگه‌هایی را توزیع کند تا میزان پرداختی پرستاران و پزشکان و هم‌چنین میزان موجودی حساب‌های شما مشخص شود. مدیران در جمهوری اسلامی باید جسور باشند چرا که مدیر ترسو به درد این نظام نمی‌خورد.این دور از انصاف است که رقم قابل توجهی در حسابتان باشد ولی 8 ماه حقوقی پرداخت نکرده باشید. پزشکی که مطبش را تعطیل می‌کند دلخوشی می خواهد. یکی از پزشکان در یکی از دانشگاه‌های خوبمان 11 ماه است کارانه دریافت نکرده است. 

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: نبايد درگير فضايلي هاي سياسي شد و مسير خدمت را تغيير داد چرا كه افراد قدرشناس و دلسوز در كشور كم نيستند.

هاشمي وجه دوم خطاي پزشكي را واقعيت خواند و ادامه داد: در همه جاي دنيا خطاها صورت مي گيرد و نبايد جايگاه خطاهاي درماني در مرگ و مير كشورهاي ديگر را با كشور خود مقايسه كنيم چراكه سيستم نظارتي آنها بسيار قوي تر از سيستم ماست.

 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید