مورگان فریمن، قونیه و ساخت مستندی به نام «داستان خدا»

0

به نقل از گیگر:

به گزارش سینماپرس، به نقل از حریت دیلی نیوز، مورگان فریمن، بازیگر فیلم‌هایی چون«هفت»، «رستگاری در شائوشنگ» و «عزیز میلیون‌ دلاری» برای فیلمبرداری اثری مستند به نام «داستان خدا» به آناتولیِ مرکزی در قونیه سفر کرد.

این فیلم دربردارنده تجربیات و آیین‌های مذهبی در سرتاسر جهان است و برای شبکه تلویزیونی «نشنال جئوگرافیک» تولید می‌شود.

فریمن ساخت فیلمش را در بخش “کاتالهویوک” قونیه شروع کرد،‌ منطقه‌ای با ۸۰۰۰ نفر جمعیت که قدمت آن به دوران پارینه‌سنگی برمی‌گردد‌. “کاتالهویوک” یکی از اولین سکونتگاه‌های بشر محسوب می‌شود. دو کارشناس از تیم حفاری و موزه این شهر، فریمن را در این پروژه همراهی می‌کنند.

شروع تمدن بشری‌، ساخت ابزارآلات کشاورزی‌، ارتباط انسان‌ها با محیط، درگیری‌های زندگی در طبیعت و حرکت به سمت زندگی اقتصادی از جمله محورهای فیلمی هستند که این هنرپیشه سرشناس در قونیه به دنبال آن است.

مورگان فریمن ۷۸ ساله که اولین‌بار در سال ۱۹۶۴ مقابل دوربین قرار گرفت، تاکنون پنج‌بار نامزد جایزه اسکار شده که در سال ۲۰۰۴ برای فیلم «عزیز میلیون دلاری» بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

وی در سال ۱۹۹۷ توسط مجله انگلیسی «امپایر» به‌عنوان سی‌ویکمین بازیگر بزرگ همه دوران‌ها برگزیده شد و سه فیلم «رانندگی برای خانم دیزنی»، «افتخار» و «رهایی از شائوشنک» او در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما قرار گرفت . «شوالیه تاریکی»، «لوسی»، «قرمز»، «تحت تعقیب» و «شیوع» از دیگر فیلم‌های موفق فریمن هستند.

پاسخ دهید